Saa olla tosi kiitollinen, että on nähnyt sen vahvan, onnellisen ja iloisen Suomen, jossa Vasemmistohallituksien ansiosta, oli ihana ilmapiiri, paljon vapauksia ja iloa ihmisten elämissä. Sitä samaa toivoisi, nyky ajan lapsille ja nuorille, joille pakkosyötetään masennuslääkkeitä ja joista ollaan, ihan ns. virallisten medioitten toimesta, tekemässä rasismikortilla ILMAISTA SUOMALAISTA ORJATYÖVOIMAA.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3949442-kovat-otteet-eivat-ratkaise-lahioongelmia-ruotsissa
Miettikää lasten ja nuorten asemia ihmiset, kun äänestätte. Antakaa heidänkin kokea, se aidosti vapaa ja onnellinen, iloinen Vasemmistohallituksien johtama Suomi, jossa ihmiset saavat elää ihmisarvoista elämää ja voida hyvin, aidon vahvan perusturvan, aitojen työpaikkojen ja opiskelumahdollisuuksien, kunnollisten palkkojen ja vahvan hyvinvointi-yhteiskunnan, vahvojen julkisten palvelujen ansiosta.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3949442-kovat-otteet-eivat-ratkaise-lahioongelmia-ruotsissa
Miettikää lasten ja nuorten asemia ihmiset, kun äänestätte. Antakaa heidänkin kokea, se aidosti vapaa ja onnellinen, iloinen Vasemmistohallituksien johtama Suomi, jossa ihmiset saavat elää ihmisarvoista elämää ja voida hyvin, aidon vahvan perusturvan, aitojen työpaikkojen ja opiskelumahdollisuuksien, kunnollisten palkkojen ja vahvan hyvinvointi-yhteiskunnan, vahvojen julkisten palvelujen ansiosta.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Vaaleja on ihan kohta tulossa - Niissä voi heittää leikkurit leikkuriin, estää Aktiivileikkuri neloset ja muut äärioikeistofasistien väkivallat.
Äänestäkää toisin - kostakaa edes, teiltä leikanneille äärioikeistoporvareille, PetosPersuKokoomussinKepujen=EK:n veroparatiisirikollisten, laittomalle fasistihallitukselle.
Äänestämällä voitte vaikuttaa, siksi Vasemmistolle äänivyöry tulevissa vaaleissa.
Kuuleppas.
Olen entinen sen oikean vasemmiston äänestäjä.
Näitä nykyisiä Suomen pilaajia, vademmisto( ääri), vihreät, sdp, kepu, kokoomus , en äänestä.
Nyt ovat jo haalimassa halpatyövoimaa tänne afrikasta.
Halpa palkka, valtio maksaa loput.
Ammattiliitot , joihin olen uskonut, samaa sakkia.
Suomalaiset , osa heistä,tekee ilmaistyötä paljon.
Vasemmistoliitto ei pidä suomalaisten puolta.
Vain maahanmuuttajien.
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/697175-usu-hallitus-aikoo-avata-suomen-sosiaaliturvaa-ulkomaalaisille-suomalaisten-etuja
Torilla tavataan.
Suomestakin tehtävä Venezuela ?
Suomi on jo Venezuela PetosPersuKokoomussinKepujen=EK AKTIIVILEIKKURIEN ja MAANPETOSHÄVITTÄJÄKAUPPOJEN takia.
Venezuelassa on inflaatio jo miljoona prosenttia, siellä seteleistäkin tiputettiin viisi nollaa pois. Koska Suomi on eurossa, niin sama ei voisi toistua, mutta vasemmiston valtaanpääsy nostaisi oman inflaation kaksinumeroiseksi. Koska devalvaatiota ei euron vuoksi voisi tehdä, niin silloin olisi pakko tehdä sisäinen devalvaatio. Se tietäisi elintason laskua, työttömyyttä ja ehkä palkkojenkin alentamista.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3949488-vasemmistovaki-haki-risteilylta-potkua-eduskuntavaalikampanjaan-nyt-on-helpompaa-olla-vasemmistolainen
Torilla on tavattu ja Vasemmistoa äänestetään. Hyvä niin !
Vasemmisto, vihreet, kokoomus, keskusta,sdp ja siniset on kuraa joten älkää äänestäkö näitä puolueita
Syyt miksi jättää äänestämättä näitä puolueita on tässä
https://yle.fi/uutiset/3-10351155?utm_source=twitter-share&utm_medium=social
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-kokoomus-ajaa-sosiaaliturvajarjestelmaa-alas-siirtotyottomien-maahantuonnilla/
Vihreät häiriköivät lentoja
https://youtu.be/JIMn0qrZLgs
Vasemmisto/antifa/anakistit eivät kunnioita Turun terrori isku uhreja
https://www.suomenuutiset.fi/terrori-iskua-muistettiin-turussa-kukkien-laskua-aurajokeen-hairitsi-anarkistien-rummutus-molina/
PS vielä pahempi, raiskareiden ja lasten hyväksikäyttäjien rikollispuolue.
Puhu parenpaa tietoas.
Äärivasemmist hakkaa ihmisä.
Kivittää ja uhkailee.
Mamuiile rahaa ja tuötä , ei suomalaisille. Se on vasemmiston motto.
Tsot tsot, vihervasemmisto voittaa siinäkin tekojen lukumäärässä. Älä öyhötä.
No Ruotsissa on ollut vasemmisto hallitus niin käykääpä katsomassa millainen on vasemmistolainen ruotsi ja jos vasurit pääsee valtaan niin Ruotsin tie on Suomen tie ja sitä en halua (Siksi hyvät ihmiset äänestäkää persuja tai reformin ehdokasta ja tässä syyt äänestää persuja tai reformin ehdokasta
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-mita-sellainen-tyoperainen-maahanmuutto-pitaa-houkutella-sosiaaliturvalla/
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-kokoomus-ajaa-sosiaaliturvajarjestelmaa-alas-siirtotyottomien-maahantuonnilla/
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-rahtaa-maahan-ulkomaista-halpatyovoimaa-leena-meri-tama-tietaa-suomalaisille-duunareille-kylmaa-kyytia/
Hyym ketähän siellä nyt hallituksessa on ?? olisikohan vassareita vihreitä kokoomus ja keskusta suurimmat jotka ajaa tätä asiaa
(Tätä vassarit, vihreät , kokoomus,keskusta,sdp ja siniset haluaa Suomeen )
https://yle.fi/uutiset/3-10351155?utm_source=twitter-share&utm_medium=social
Hei tiedätkö? HALLITUKSESSA on Kokoomus, kesKUSTA ja smurffit. Ei muita. PERSEET olivat hallituksessa aluksi, mutta hajosivat.
OPPOSITIOSTA ei käytännössä voi vaikuttaa hallituksen enemmistön vuoksi.
Joten hauku persu ihan niitä porvarisikoja joihin persutkin lasketaan.
En äänestä matupuolueita, kommunisteja enkä veronkorotuksia, siksi en äänetä VAS.
Persut olivat juuri mainitsemia hyväksymässä sen karvaan sekunnin kun luulivat vielä pääsevän hallitukseen Soinin lähdettyä-
Ei vasemmistolle.
Väkivaltaisia ja sotaa haluava puolue.
Kannattaa tarvehankinnan poistoa. Koko afrikka tänne halpatöihin.
Anna Kontula kannatta , että sisarukset naivat toisiaan.( hullu).
Vasemmisto ei anna arvoa suomalaiselle köyhälle.
Se vie tuhkatkin pesästä mamuille.
Tässä Anna ehdottelee.
Himo on täällä hiirellä.
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/373946/IL Kansanedustaja sallisi seksin taysiikaisille sukulaisille
Aloittaja ei tiedä, että Kekkosen aikana duunarit pakotettiin liittymään liittoon eri tavoin uhkailemalla. Etujärjestöt luotiin parhaiden veljien etujen vaalimiseksi.
Joko aloittaja on käynyt hakemassa esimakua Venezuelan ihanuudesta?
Vasemmiston kulta-aikoina Suomi oli pääosin suljettu talous vapaakauppasopimuksineen, jonka suljetun talouden verokertymää käytettiin muun muassa oman maan heikko-osaisten kansalaisten auttamiseen. Kansalaisten tuet olivat sen vuoksi asumisperusteisia eli tukiin olivat oikeutettuja pääosin Suomen alueella asuvat kansalaiset ja muuttoliike Suomeen oli vähäistä. Nyt vasemmiston mielestä Suomen tukiin pitäisi olla oikeutettuja kaikki, jotka keksivät Suomeen muuttaa. Kokoomuksen Katainen ehdotti jopa, että Suomi tarvitsisi 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa kymmenen vuoden aikana eikä vasemmisto ollut tätä ajatusta vastaan. Verorahat eivät tässä tapauksessa riitä pitämään hyvinvointivaltiota pystyssä. Vasemmiston visiot tulevaisuudesta ovat Kataisen esitysten kaltaisia, joten todellisuudessa vasemmiston vaatimukset tulevaisuudesta luovat vain kurjuutta Venezuelan tapaan.
Miten te selittäisitte, köyhyyteen pahoinpidellyille ja pakotetuille, lapsille, vanhuksille, työttömille, vammaisille, syrjäytetyille, köyhille lapsiperheille ym, että Yle:n uutisissa, veroparatiisirikkaat verojenkiertäjät, mässyttävät ruokaa, mutta heidän on oltava nälissään, hoitamattomien sairauksien kanssa Suomessa, kun PETOSPERSUKOKOOMUSSINKEPUT=EK LEIKKAAVAT JOKAISELTA PIENI- JA KESKITULOISELTA SUOMALAISELTA.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3949865-rauhankasvatusinstituutin-riikka-jalonen-rauhaa-on-rakennettava-jatkuvasti
Laittomien tahojen laittomat hävittäjäbisnekset, on rikostutkittava VALTAKUNNANOIKEUDESSA.
Niinistön juristi-opiskelukaverit (Konkurssi-lentoyhtiö Air Finlandin perustajat) ja laiton äärioikeisto-ideologinen veroparatiisihallitus, jota kukaan ei ole koskaan edes äänestänyt, kuuluisivat VALTAKUNNANOIKEUTEEN TUOMIOLLE, niin MAANPETOS-HÄVITTÄJÄKAUPOISTA, kuin muistakin militarismi-veroparatiisibisneksistään ja väkivallasta Suomen kansaa kohtaan.
PetosPersuKokoomuslaiset, tekivät jo Suomesta Venezuelan.
Me haluamme iloisen ja vapaan, Vasemmistohallitusten johtaman Suomen takaisin !
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3949865-rauhankasvatusinstituutin-riikka-jalonen-rauhaa-on-rakennettava-jatkuvasti
PetosPersKokoomussinKeput=EK=Veroparatiisijuristi-talousrikolliset, vievät Suomen suurvaltojen SOTIIN.
Älkää tehkö velkaa lapsillenne ja nuorisolle, lähtemällä veroparatiisirikkaiden sotabisneksien äänestäjiksi - äänestäkää tällä kertaa viisaammin ja vastuullisesti.
Vasemmisto tekee maastamme kommunistisen maan.
Sananvapaus viedään.
Valjkoisen miehen henki viedään.
Täällä ei ole sen jälkeen suomalaisilla oikeuksia, vain mamuilla.
Vasemmiston kulta-aika kesti punaisen lyhdyn sytyttämisestä Helsingin työväentalon tornissa punakaartin ja SDP:n kansanhallituksen johtajien loikkaamiseen itään.
Kaiken väkivallan vastustaminen, niin ihmisiä, kuin luontoa kohtaan, on äärimmäisen tärkeää.
Käykää nyt viimeistään - allekirjoittamassa tämä tärkeä kansalaisaloite:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/3209
Ei anneta veroparatiisi-äärioikeisto-fasistien, väkivallan lannistaa, noustaan SUURELLA JOUKKOVOIMALLA VÄKIVALTAA VASTAAN.
Tämän päivän (viher) vasemmisto olisi yhtä paska ratkaisu Suomen valtion ruoriin kuin aikoinaan Stalinin fasistisesti Suomeen ajama Kusisen hallitus jolukuussa,1939. Tuon takiahan ryssä erotettiin silloisesta Kansainliitosta ja Suomi vittuuntui äärivasemmisttoon (kommunisteihin) lopullisesti.