nimittäin jos haluat vaalivoiton ja vähintään 25prossan kannatuksen niin nyt niitä tukipaketteja tilallisille ja kohtuullinen toimeentulo pienituloisille! Me molemmat tiedetään että mitään helvetin sosialismia ei tänne haluta. Kepu kokoomus sin per kd ja rkp seuraava hallitus. Vinkuvat sosialistit vinkukoot edelleen oppositiossa.
https://www.youtube.com/watch?v=uPxeYNtB2Hs
https://www.youtube.com/watch?v=uPxeYNtB2Hs
Vastaukset 7
Vanhimmat
KokoomuspersuTROLLI vauhdissa.
Aivan vain kapitalisti pärjää kun tarpeeksi saa yritystukea markkinataloudessa.
Vasurihallitus tulee halusitte tai ette. Olette oikeistossa jo liikaa sekoilleet ihmisten kustannuksella,aika ottaa pallo takaisin.
Yhdet ja samat korjanbeet koko maan potin liian monta vuotta,muu ,suurin kansa jäi vain sivusta katsojan rooliin. Ei hyvä,bye bye opposiittioon ja tällä kertaa pysykääkin siellä.
Kohta lähtee maajussin uusValmet myyntiin ja samalla loppuu paskarinki.
Tilalle tulee vanha Zetor ja maatöitä on painettava hiki hatussa meininki pitää tila kannattavana ilman konkurssia.
En usko ei Suomen enemmistö niin tyhmä ole. Ps gallupit on galluppeja minä en niihin luota.
Minäkin uskon että porvarien diktatuuri saa nyt voiton ja hyvä niin. Loppuu soran vieminen pankkien ja kelan lattioille. Tavoite on että kaikki tekee töittä 9€ päivä ja voitot tulee tililleni tänne Ruotsiin. Sipilän Juha ei petä ja onhan provikatkin motivaation lisääjä.
9 euron työt kaikille, huutaa juha.
Sipilä on laiskistunut kesän aikana niin paljon, ettei edes viitsi partaansa ajaa. Rajaajalla ne vetäisee kaikki laiskat partansa, ettei tarvitse juuria myöten raakata.