Lähettävätkö äänestäjät J.Niinistön....

....latoon?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/201809012201174454_pi.shtml
Kun Sinisten kannatus on 1% luokkaa, niin 99% äänestäjistä taitaa tehdä juuri niin.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

J Niinistön olisi kannattanut tehdä itselleen palvelus ja hypätä takaisin ps riveihin kun kerta oli vielä tervetullut. Olisi voinut odottaakkin jotain hänen kohdallaan tulevissa vaaleissa..

Äänestä
  • mutta kun ministerin pesti maistuu niin makealle, niin kuka sitä nyt varsinkaan persuihin silloin hyppäisi? loikkaan mieluummin vaikka latoon....

    Äänestä

vai muka kirjoja ladossa. videosotapelejä jää yksin latoonsa pelaamaan tuo sotahullu.

Äänestä

tarkoittiko ladolla omaa päätänsä? pää täynnä sotahistoriakirjoja?

Äänestä

Siellä Suomesta sinisen ministerin suostumuksella Saudi-Arabiaan myydyt sotatarvikkeet ovat käytössä Jemenin siviilejä vastaan. Kyseessä on sunnien ja shiiojen välinen verinen sota. Mehän tiedämme,että tuolla maailman kolkalla on jatkuva sotatila, sisällissota tyyppinen tilanne, johon täältä Suomesta myydään aseita. J. Niinistö kannattaa aseiden vientiä, jotta teurastus jatkuisi. Siniset kehuvat arvomaailmallaan,ovat muita parempia,hyviä uskovaisia. Olen huomannut,että heillä ei ole minkäänlaista moraalia. On kyse vain omasta hillotolpasta. Näistä on päästävä seroon seuraavissa vaaleissa. Tämä Niinistö on nyt hiljaa. Ei kommentoi asiaa. Kunpa tulisi pian se aika,että näistä päästäisiin eroon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sinne.lähtee kirjoitti:

....latoon?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/201809012201174454_pi.shtml
Kun Sinisten kannatus on 1% luokkaa, niin 99% äänestäjistä taitaa tehdä juuri niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu