Onko kiva olla pelkuri nynny? Pelottaako pyssyt? Ahdistaako kun joku huutaa?
Voi pikku nynnyjä
14
678
Vastaukset
- shivari
On. Pelottaa. Ahdistaa.
- Hehee11
Onko kivaa olla aisankannattaja ja katsella, kun naapuri panee vaimoasi? Teikäläisillä cuckold on päivän sana.
- Ristinummelaane
Sodassa tarvitaan myös miinanpolkijoita. On hyvä, että osa ikäluokista ilmoittautuu vapaaehtoisiksi. Silloin, kun kansakunta taistelee olemassaolostaan, ei vakaumusta kysellä, sinne vaan ;) !
- Vitunmurkku
Ei ahista pyssyt eikä huutaminen. En vain halua olla joku vitun muurahainen joka käskystä ampuu.
- Nääin
Alikessusta menin täydennyskoulutukseen ja sivariksi. Idiootit menee armeijaan.
- nekk6
Vieläkö armeijassa muuten saa huutaa? Luulisi että nykyaikainen sivistynyt, ajatteleva ihminen ymmärtää käskyn ilman että sitä toitotetaan hänen korviinsa.
- anttikapiainen
Kysymys ei ole siitä, että olisi nynny. Vaan siitä, että mitä järkeä mennä armeijaan? Sivarissa voi päivän jälkeen esim. opiskella, tai vaikka käydä osa-aikaisissa töissä. Tai käyttää Sivaripäivän jälkeisen ajan miten huvittaa.
Kukaan ei komentele, jos alkaa vituttaa voi vaihtaa sivari paikkaa. Omalle sivaripaikan pomollesi voit sanoa vastaan, tai haistatella, ei tule poistumiskieltoa. Ei tarvitse jakaa tupaa monen jätkän kanssa. Saa elää yksityisesti, tai oman muijan/perheen kanssa.
Joka vkl on vapaa ja pääsee tekemään mitä lystää. Voi asua omassa himassa ja valtio maksaa vuokran jne..- III90
Just joo. Sillä välin kun me muut teemme KANSALAISVELVOLLISUUTTAMME, ovat nämä lusmut hankkimassa työkokemusta, töissä, nauttivat vapaa-ajasta, ym. Kyllä sivareille jokin rankka sanktio täytyisi saada.
III90 kirjoitti:
Just joo. Sillä välin kun me muut teemme KANSALAISVELVOLLISUUTTAMME, ovat nämä lusmut hankkimassa työkokemusta, töissä, nauttivat vapaa-ajasta, ym. Kyllä sivareille jokin rankka sanktio täytyisi saada.
Jaahas, vai että kansalaisvelvollisuus!? Meneppä hoitamaan sitä kansalaisvelvollisuutta sinne armeijaasi äläkä täällä huutele rapakuntoisena paskana. Sivari on samanarvoinen kansalaisvelvollisuus kuin sun sängyn petaamisesikin armeijassa vaikka se ei sun mielestäsi olisikaan. Ennemmin annan arvoa sille kun laskostelisit jonkun vanhusten yms. lakanoita kuin teet jotakin tarpeetonta siellä varuskunnassa omahyväisenä ja tynnyrissä eläneenä paskiaisena.
"Kyllä sivareille jokin rankka sanktio täytyisi saada. "
Sulle pitäisi saada jokin rangaistus, jollet muuta tuota yleistä asennettasi!- Sivarit_ovat_Saastaa
ateisti1982 kirjoitti:
Jaahas, vai että kansalaisvelvollisuus!? Meneppä hoitamaan sitä kansalaisvelvollisuutta sinne armeijaasi äläkä täällä huutele rapakuntoisena paskana. Sivari on samanarvoinen kansalaisvelvollisuus kuin sun sängyn petaamisesikin armeijassa vaikka se ei sun mielestäsi olisikaan. Ennemmin annan arvoa sille kun laskostelisit jonkun vanhusten yms. lakanoita kuin teet jotakin tarpeetonta siellä varuskunnassa omahyväisenä ja tynnyrissä eläneenä paskiaisena.
"Kyllä sivareille jokin rankka sanktio täytyisi saada. "
Sulle pitäisi saada jokin rangaistus, jollet muuta tuota yleistä asennettasi!Taas keskellä työpäivää loiseläjä velttoilee kaljapöhnässä palstalla.
Olet tyypillinen sivaripummi ja vätys, joka elelee yhteiskunnan rahoilla. Sivarit_ovat_Saastaa kirjoitti:
Taas keskellä työpäivää loiseläjä velttoilee kaljapöhnässä palstalla.
Olet tyypillinen sivaripummi ja vätys, joka elelee yhteiskunnan rahoilla.Oisko niin että käyn vuorotöissä ja sattui olemaan vapaapäivä? Teen myöskin paljon iltavuoroja. Yhteiskunnan rahoilla en ole elänyt koskaan ja absolutina en kaljaa juo! Älä pilkkaa veronmaksajia, jotka maksaa sunkin toimeentulosi!
- ruk
Varusmiespalvelus on yhtä tyhjän kanssa. Ei nykyajan sotia missään metsissä käydä, kuka sellaiseen edes Suomessa uskoo?
Noi armeijaintoilijat uskoo siihen Mannerheimin nimeen. niillä se propaganda on sitä uskontoa kuten kristityilläkin on se jeesusteleminen! Poteroa luulevat kaivavan keskelle kaupunkia, kun kerran armeijassa opettettiin. Armeija käydään metsäisissä oloissa, mutta sotaa tuskin käytäisi. Se on enimmäkseen tärkeiden kohteiden suojelua kuin metsässä ryömintää.
Armeijassa korostetaan lähitaistelua nykyisin ohjusten aikana. Vihollista tuskin nykyisin edes näkis. Se painaisi nappulaa.- III90
Kuules apina! Jos Suomessa ei olisi armeijaa, niin silloin tänne tultaisiin hetkessä maata valtaamaan. Armeija on peloite.
Kyllä sinäkin sitten parkuisit paska housuissa, että miksi Suomessa ei ollut armeijaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2549562Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1527732K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1605337Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1544994PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *594690Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1064370Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1544239- 1772102
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.102065Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2941701