Korkokenkiä ja peruukkia käyttävä Mauri "Peruukki" Pekkarinen jättää eduskunnan. Hän sanoo jäävänsä eläkkeelle nauttimaan muslimivävypoikansa rahoista, jotka hän aikoinaan hommasi tälle tuulivoimatukina.
PERUUKKI-PEKKARINEN JÄTTÄÄ EDUSKUNNAN!
rtfwerwqrtqwerqwer
7113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on hyvä että näitä ikuisuuden eduskunnassa olleita jää pois.
Juuri tämäntyyppiset tekevät politiikasta tympeän ja ummehtuneen; vuosikymmenestä toiseen samat räksyttäjät/jankuttajat eduskunnassa!
Kaudet pitäisi rajoittaa kolmeen, esimerkiksi, niin saataisiin uutta tuoretta näkemystä eduskuntaan ja päätöksentekoon.
Seppo Kääriäinenkin syyttää politiikan viihteellistymistä oman lähtönsä syyksi osittain. No pitääkö herra jotenkin itseään korvaamattomana....höh!
Saakohan pätkä-peruukki-korkokenkä Mauri vielä neljäntonnin soputumiseläkkeen.
Tietenkin tulee vävypojan tuulivoimabisneksien boonukset eläkkeenpäälle.
Varmasti saa.
Paha homma on myös että kaikkien alojen "asiantuntija" jaakonsaari lopettaa nythän me ei enää tiedetä mistään mitään nyyh.
Se meinaa pyrkiä EU paralamenttiin rohmuamaan lisää rahaa.
Näille ikuisuuspelleille ei tunnetusti mikään riitä.