äänillä ei tee mitään

äänet tekevät ihmisistä vain murhien uhreja
16342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tuskin murhia, itsemurhia varmaankin. Terveellistä elämää eivät suosi. Uskovat liikaa teknologiaan?

Äänestä

Koska nykyteknologialla saadaankin mm. kivut pois, tulehduksia pois, ruoansulatus parannettua, sydän tahdistettua, lihakset rentoutettua, suorituskykyä, keskittymiskykyä ja uni- sekä valvetilaa säädettyä ja paljon paljon muutakin, ei näiden mielestä ilmeisesti esim. liikunnasta tai nukkumisesta ja sen semmoisesta tarvitse enää nauttia kun suuren osan hyödyistä saa mikroaaltopyssyn avulla aikaan?

Äänestä
  • Jotenkin tätä tekniikkaa on oppinut hallitsemaan omia mielenhallintatekniikoita käyttäen. Mm. noita ylläolevia asioita voi ilmeisesti oppia hallitsemaan mielellänsä. Nyt on ollut viitteitä mahdollisuuksista 'värien' kirkastamisista. Minkälaista on täydellinen mielenhallinta?

    Äänestä

  • Täydellinen mielenhallinta on silloin kun on yhtä tyhjän kanssa.

    Äänestä

  • helppovastaus kirjoitti:

    Täydellinen mielenhallinta on silloin kun on yhtä tyhjän kanssa.

    Pitää olla fjongaa et on stuldt håjtii!

    Äänestä

  • EspReiki kirjoitti:

    Jotenkin tätä tekniikkaa on oppinut hallitsemaan omia mielenhallintatekniikoita käyttäen. Mm. noita ylläolevia asioita voi ilmeisesti oppia hallitsemaan mielellänsä. Nyt on ollut viitteitä mahdollisuuksista 'värien' kirkastamisista. Minkälaista on täydellinen mielenhallinta?

    Minulla kirkastuminen sai lisävauhtia kun opin rentouttamaan tietoisesti mm. boas-lihasryhmän ja säätelemään pranaa mm. ren meridiaanissa, kiertäjä- eli vagushermossa ja sisälmyshermossa. Nyt kun Pyhässä Ehtoollisessa uudenkuun aikaan jatkamme kristustietoisuudessa nousua oikeaa kättä pitkin kohti syyspäivän tasausta, luulisin etenemisen kiihtyvän eksponentiaalisesti.

    Äänestä

  • Nyt on jo omaperäinen oppi, vihdoin täällä näkyy järevää keskustelua.

    Äänestä

  • Äänistä on muodostunut mielessä nlp:hen pohjautuva muistipalatsi. Opiskelussa tästä on iloa, kun äänet sijoittuvat eri paikkoihin tunteiden, järjen, muistin, luovuuden, menneen, tulevan ja sen semmoisten mukaan. Näin mielessä keskustellessa asiat muistaa paremmin, ääniltä voi saada esimerkiksi 'yliaistillista' tietoa, jonka luonnetta voi arvioida sen sijaintiin perustuen. Esimerkiksi tekstin sisäistää helpommin kun sen sisällön osaa näille luoville vastaväittelijöille kertoa. Näillä on toki omat persoonalliset piirteensä, joka tuo opiskeluun omat kiemuransa. Aina totuuden ytimeen ei mennä suorinta tietä, vaan mitä kummallisempia kiemuroita pitkin. Välillä tehdään filosofiaa vasaralla.

    Äänestä

  • Noinhan toi periaatteessa menee mut Jukka on vaan niin idiootti ettei osaa olla tökkimättä kaikenlaisia kipuja jne mitkä sitten pilaa kaikenlaiset lukuhetket ja varsinkin liikunnanyritykset. Jukka ei jostain syystä tykkää liikunnasta tai esim joogasta tai muusta itsestään huolehtimisesta, vaan tökkii tämmöiset yritykset useimmiten pilalle.

    Äänestä

Ilman ääniä en olisi uniikki yksilö. Olen tärkeä kun minua pommitetaan ääntä kalloon teknologialla.

Äänestä
  • Luulin että telepaatteja/ääniä kuulevia mystikkoja on aina ollut ihmisten keskuudessa, mutta kuinka väärässä olinkaan. Madame Blavatskyn Intian reissullaan kokema päänsisäinen puhe ja kutsu tiettyyn paikkaan,, oli siis myös teknologiaa. Tuon teknologian täytyy olla siis yli sata vuotta vanhaa.

    Myös Sokrates kuuli ääniä daemoniltaan, mutta siinä kohtaa alan epäilemään että kyseessä oli tulevaisuudesta tulleet aikamatkailija Voice To Skull-teknologioineen. Eihän silloin ollut edes sähköä keksitty.

    Äänestä

Kuunnelkaa ja kysykää mitä äänillä on asiaa. Ei ne turhaan sulle höpötä.

Äänestä
  • Jos ette kuuntele mitä sanottavaa niillä on ja anna niille arvoa, ne eivät ikinä mene pois.

    Epäilen, että kyseessä saattaa olla omantunnon ääni, joka teillä kolkuttaa: tehkää parannus ja kuunnelkaa omaatuntoanne.

    Äänestä

Ihmettelen Jukan asentamaa moottoria pyörässäni kun on täysin äänetön eikä virtalähde ole loppunut reilun 500 km ajon jälkeen. Ehkä Jukka käy vaihtamassa sen välillä. Aktivoituu siis ajatuksesta. Muutenkin tekniikka reagoi nykyään ajatuksiini sadasosasekunneissa. Ohjaanko näitä laitteita itse?

Äänestä

Miksi niitä sanotaan ääniksi. Niitä ne ei ole. Olisi pitänyt jotakin kuunnella.silloin ns. Äänet muuttuvat todelliseksi tunteeksi. Sitä kaikki on paitsi.

Äänestä

Nyt on ollu erilaisia musiikkitapahtumia lähisaarilla merenrannoilla iltaisin pyöräillessäni. On kuulunut musiikkia ja valot vilkkunut eri väreissä. Metsässä ajaessa kasvillisuus on ollut kirkasta, värit syviä. Taivaalla Jukka on väläyttänyt tähtikuvioita kirkkaammiksi. Rautatiesemalla soi akustisella bassolla nofx-kill all the white mania. Nlp auttanut opiskellessa viis-astumaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kysymystäkin kirjoitti:

äänet tekevät ihmisistä vain murhien uhreja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu