Ruotsin yleisradio sossuvetoinen Suomen tapaan

Ruotsi on aina ollut edelläkäviämaa Suomeen varrattuna joka asiassa. Jännä, että vuosikymmenten sosiaalidemokratia onkin näivettänyt kyvyn toimia eri asiakysymysten omaavien ryhmien kesken? Ruotsissa ei näköjään osatakkaan, jos pelijoukkueita onkin enemmän kuin kaksi? Mielenkiintoisia aikoja...sanoisi Mielensäpahoittaja.

Kyllähän ylen toimittajaat tuovat hyvin selvästi mieipiteensä esille näissä turvapaikkaasioissa. Ja puolustavat vasemmistoanarkisteja häpeilemättä.
8139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaiken huippu oli muutaman vuoden takaa kun väkivalta-anarkistit päästettiin vapaasti selostamaan väkivaltaansa ja miten se on parempaa suoraan uutislähetykseen

Äänestä

Jännäksi menee vaalit.
Illalla se nähdään, otan silloin esille muutamia etukäteis veikkauksia, miten osattiin ennakoida. Samoin Ruotsin galluppia miten se täsmäsi. Haluaako äänestäjät eroon nyt olevansa liekihtevästä Ruotsista, vai enemmän lakia rauhan puolesta. Lakia jota keskushallinto tuo, vai rosvojoukkojen lait edelleen voimassa.

Äänestä

Vaalipaikoilla on ongelmia, kun lehtiä sieltä luin, ja katsoin videoleikkeitä asiasta.
Saattaa lopullinen viivästyä erilailla kuin meillä ollut tapana, että yötä myöten jo tiedetään lopputulos.
"- Olemme pahoillamme viivästyksistä, on sääli. Tämän seurauksena varhainen äänestys on lisääntynyt jyrkästi. Tämä tarkoittaa sitä, että emme saa tarpeeksi henkilöstöä ", sanoo Postnordin toimitusjohtaja Henrik Ishihara."

Postnord urakoi vaalijärjestelyt.
mm tällaista kyselleet ihmiset "Voivatko äänestysliput vähentyä nyt, kun Post Nord :lla on kaaos?"

Äänestä

Näyttelijä Burt Reynolds on kuollut. Reynolds oli kuollessaan 82-vuotias. Hän menehtyi sydänkohtaukseen.

Äänestä

Toivottavasti Ruotsi saa jatkoa sosialidemokraattiselle politiikalleen. Onhan Ruotsi meitä kaikessa edellä ja siitä kiitos sosialidemokratialle. Oikeistopolitiikka jos pääsee valtaan, niin se vie Ruotsin talous- ja työllisyyspolitiikan sivuraiteelle ja alamäkeen. Toivotetaan mekin ensi keväänä sosialidemokratia tervetulleeksi Suomenkin nostattajaksi äänestämällä nykyinen hallituspohja oppositioon. Helan går!

Äänestä
  • Aika+olisi+jo+viimein+saattaa+pötkylät+työhön.Ruotsin+pääministeri+on+Ay-johjaja,+siksi+sopimaton+siihen.Meillä+SDP+kannatus+16,5+%,+vaikka+demarit+kuvittelee+sen+suuremmaksi.

    Äänestä

Suomen Ylenanti on homovetoinen, se on vetänyt pervetiiniä, e-ruuttia, siitä on muodostunut sisäsiittola, sinne ei ole normaalilla asiaa, ellei osaa pakkoruotsia, siansaksalaisittain, on myös oltava myönteinen kyykykäynnille, sille uudelle lemmen tavalle. Se antaa lannoitetta ja kasvua uusille arvoille ja sivistykselle. Uus turmelus täytyy olla pahempi kuin edellinen, saavutettuja etuja täytyy parantaa, kurjuus kasvaa ja sielu pahentuu, se ei pala tulesssakaan. Suomalaisjuntti on noitien rääkättävänä. Olemme ruotsin varasto ja puskurivaltio.
On tosi ruma heijastuma, ja ällöttää, halusi kirjoittaa kauniisti, ei voi tehdä muita havaintoja, kun katsoo aikomusten taakse. Sovittakoon kukin itseensä.

Äänestä

Kuin+sisäsiittola+Ay-liike+ja+SAK.Mafia,+korruptio+ja+natsi+tyylinen+järjestö.Sinne+ei+kelpaa+kuin+pienen+vähemmistön+demarien+ja+vasurien+johto.SDP+16,5+%+ja+vasurit+8,1+%+kannatukset+heillä+demokraattisissa+eduskuntavaaleissa.AKT+sen+viimeksi+näytti,+miten+natsi+tyylistä+valinta+puheenjohtajiksi.1918+SDP+ei+onnistunut+liittää+maata+bolseviikki-venäjään.+Edellen+on+häirikkönä+maalle.+Ja+mikä+ihmeelisintä+verotta+voi+yhä+olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nähtiin.eilenkin kirjoitti:

Ruotsi on aina ollut edelläkäviämaa Suomeen varrattuna joka asiassa. Jännä, että vuosikymmenten sosiaalidemokratia onkin näivettänyt kyvyn toimia eri asiakysymysten omaavien ryhmien kesken? Ruotsissa ei näköjään osatakkaan, jos pelijoukkueita onkin enemmän kuin kaksi? Mielenkiintoisia aikoja...sanoisi Mielensäpahoittaja.

Kyllähän ylen toimittajaat tuovat hyvin selvästi mieipiteensä esille näissä turvapaikkaasioissa. Ja puolustavat vasemmistoanarkisteja häpeilemättä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu