Plasma LCN ja Hifu-menetelmä

Kokemuksiakaipaan

Onko kenelläkään kokemuksia Plasma LCN-hoidosta? (ei vampyyrihoito) Olen lukenut, että sitä käytetään esim. ylä- ja alaluomien hoitoon, mutta voiko sillä hoitaa silmäpusseja?
Entä Hifu-hoito ajatellen ns marsupusseja? Kokemuksia siitä? Kenelläkään kokemuksia näistä hoidoista Virossa? Mikä mahtanee olla siellä hinta- ja hoitotaso Suomeen verrattuna?

5

3249

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Plasmakynästä

      Kyseessä ns. plasmakynä, jota tarkoittettu mm. silmäluomien ihon kiristykseen sekä juonteiden hoitoon. Alaluomet, lievät yläluomien löysyydet ja mm. ylähuulten ja silmäympärysten juonteet hyviä kohteita. Vastaavaa hoitoa tehdään laserilla ja RF:llä. Huomioita että vaatii toipumista ja tällä voidaan saadaan myös ongelmia aikaiseksi. Ei ole vielä määritelty kuka saa tätä hoitoa tehdä..

      HIFU hyvä hoito oikein valitussa kohteessa. Huomioitava että on niin sanottuja kopiolaitteita, joista puuttuu ultraääninäyttö. Tällöin ei tiedetä mihin tarkalleen ultraäänipulssit osuvat, jolloin joko hoito ei toimi tai sitten saadaan ongelmia aikaiseksi.

    • ViroHIFU

      Löytyykö Virosta Ulthera HIFU hoitoa?

      • Anonyymi

        Mari Malva tekee Virossa


    • Tyytyväinen

      Olen ollut plasma hoidossa ja olen erittäin tyytyväinen! Rypyistä ja veltosta ihosta ei sen helpommalla pääse eroon!

    • Anonyymi

      Minulle on tehty plasmahoito yläluomiin. Iho puudutettiin, niin ei sattunut. Siitä on nyt n. puoli vuotta ja tulos on tosi hyvä!! Suosittelen!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3361
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      1996
    3. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1851
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1805
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1758
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1410
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      35
      1344
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe