Allahu agbaria lyoni lentokentällä

mielivikako

5

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RajaOnYlitetty

      Niihän ne aina. Vaikka niitä tapahtuisi miljoona päivässä - mistä Luoja meitä varjelkoon - niin ne ovat aina yksittäistapauksia.

      Nyt on sanottava niinkuin asia on: v-tu että v-tuttaa. Tänäänkin uutisissa kerrottiin Pariisin puukotustapauksesta, jossa puukosta sai seitsemän ihmistä. Kolme heistä on kriittisessä tilassa. En kuullut uutistenlukijan kertovan, että puukottaja on afgaani.

      Miksi ei kerrota kansallisuutta? Joko sekin on mennyt rasismin puolelle? Toisaalta, itse en piittaa pätkääkään siitä, miksi muut ihmiset minua nimittelevät tai mitä ajattelevat. Ihan sama.

      • TottaHaastelet

        "Toisaalta, itse en piittaa pätkääkään siitä, miksi muut ihmiset minua nimittelevät tai mitä ajattelevat. Ihan sama. "
        -
        No eihän tyhjäpäisten idioottien mielipiteistä tulekaan välittää, antaa niiden huutaa.


    • valhe.yle

      suvakki Yle/uutiset ei taaskaan kerro uskontoa, kansallisuutta, syytä...

      Ulkomaan totuusmediat kertoi, "jumala käski ja lähetti minut tappamaan väärä-uskoiset", allahu akbaria huutanut terroristi sanoi,kertoi ranskan poliisi.

    • KYSEESSÄ ON TAAS YHTEISKUNNAN VIKA. KOTOUTUS ON EPÄONISTUNUT KOSKA YHTEISKUNTA EI HALUA SITÄ. TEKIJÄ ON SYYTÖN. VIKA ON YHTEISKUNNAN. RAJAT AUKI!

    • oikeus-pelolle

      Muslimi sika terroristit tuntuvat tekevän iskujaan kiihtyvällä tahdilla. Helsingissäkään kun näkee huonosti käyttäytyviä geelitukka "turvapaikanhakijoita" tulee tunne, että nuo voi tehdä jotain sairasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      321
      5155
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      110
      1511
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1412
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe