Mumisee epäselvästi, miksi ei voi puhua selvästi?
Halla-aho juuri TV:ssä
bnbnbnbn
36484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Muminalla pyritään peittelemään punastelua ja nieleskelyä. On Halla-aho silti parempi esiintyjä kuin kokoomuksen Vartiainen jonka pää heiluu kuin jousiukolla http://www.historyofdolls.com/images/historyofdolls/bobblehead-1-small.jpg
Kokoomuslaisten äänestäjät ovat ihmisroskaa jota tämä maa kaipaa vielä vähemmän kuin matuja.
Onkohan viinamäen miehiä?
Viina vie helposti ja johtaa lopulta AA-kerhoon.
Ei ehkä jos viittaat ylemmäs, ehkä erityispiirteinen.
Heilui kokoajan ihmeellisesti puhuessaan?
Onko aloittajalla kuulossa vikaa vai onko televisiossa ääni hiljaisella. Ehkä kuulijan älyn laadussa voisi olla parannettavaa. Puuttuukohan avaajan kajakista melojat.
Halla-aho juo viinaa ja polttaa tupakkaa, ei harrasta mitään kuntoilua.
Itse kunnioitan Halla-ahon esiintymistä. Äijällä selkeästi erittäin vaikeat esiintymisjännitykset ja silti vain antaa mennä. Moni olisi lopettanut ensimmäiseen punastumiseen.
Ja kaikki mitä suusta ulos tulee on viiltävän analyyttisesti punnittua järkipuhetta, jota vastaan suvakilla ei ole esittää yhtään mitään järjelle perustuvaa vasta-argumenttia. Tuohan kuultiin taas eilen Liin ja Jussin keskustelussa.
https://areena.yle.fi/1-4493542
Ei mumise.
koska se ei tiedä tulevaisuutta
Li puhuu hurrityyliin ylimielisesti ja katse hiukkasen yläviistosta kuten tuolla vähemmistöllä on tapana. Ilmoitti myös selvästi, että suomalaiset köyhät eivät kuulu vasemmiston ohjelmaan, ulkkarit on heille numero yksi.Ok asia selvä.
Eipä sanonut niin, vaan että kaikki kuuluu. Ja sanoi sen selvästi ja arastelematta.
Kuullun ymmärtämisessä on aloittajalla ilmeisesti ongelmia. Henkisesti alamittaisille on sopivampia ohjelmia.
Samaa mieltä.
Nolo juttu Halla-aholle
Hallaaho on alien.
Tosiasioita on vaikea ymmärtää. Kivempaa on ymmärtää, että meillä on rahaa mitä jakaa eikä työttömät ja vähätuloiset siitä kärsi, jos rahaa annetaan muillekin. Se on niin humanitaarista ja mukavaa!
Halla-aholla on varmaan tiedossa lukuja, mitä maahanmuutto on jo tähän mennessä maksanut ja mitä tulee maksamaan. Hänen olisi iskettävä kansalle luvut pöytään . Jos osaamaton joskus työllistyisikin jollekin matalapalkka-alalle, niin ei hänelle kerry eläkettä juuri mitään. Työelämässä on oltava 40 vuotta, jotta saisi täysimääräisen eläkkeen. Eläkkeelläkin pakolaiset ovat yhä suomalaisten elätettävinä.
Siinäpä se juuri se ongelma on,että vasemmisto ei ymmärrä matematiikasta mitään.
Kun jakajien määrä lisääntyy niin kyllä se tietää osuuksien pienenemistä.
Velkaa kun ei voi määrättömästi ottaa seuraavien sukupolvien riesaksi tai sitten
se tietää sitä,että silloin ei ole enää sosiaaliturvaa minkään vertaa.
Hyvinvointivaltio tulee olemaan muisto vain.
Bluntin polttaa niin sosiaaliturvaa riittää kailille ja tasapuolisesti!
Helpoin ratkaisu asiaan on se että kaikki tuet lopetetaan.
Tämä ei ole hyvinvointivaltio enää kuin muualta tunkeville eläteille ..tana.
Halla-aho ei saanut älyllistä vastusta ja jätti kättelemättä.
Tarkoitatko ettei Halla-ahosta ollut älyllistä vastusta Li:lle?
Huomasitko LI:n ylimielisen body languagen? Hän nojasi aaksepäin katsoi yläviistoon tai nenänvarttaan pitkin. Hurri tyyli! Li ei hallitse helppoakaan matemaattista tosiasiaa. Mikäli satasen jakaa 10:lle henkilölle jokainen saa 10. Mikäli taas 100:lle jää vain 1€.
Suomenruotsalainen Li Andersson kiertää hankalat kysymykset, ei vastannut kun Halla-aho vaati että ensin pitää hoitaa suomalaiset köyhät ja vähävaraiset ja sitten vasta ulkomaalaiset jos taloudellisia rahkeita riittää. Hän selitti ettei tunnista että täällä olisi joku ryhmä kotimaisia vähävaraisia ja köyhiä autettavia.
En tajunnut mitään halla-ahon sekavista horinoista, selviämisasemallakin kuulee selkeämpää puhetta.
Nosta ääntä telkkarissa, tietokoneella tai millä laitteella katsot tai käy korvalääkärissä.
Miksi se nieleskelee koko ajan? Välillä kuuluu gulp, gulp.
Kysy fanittajilta mikä siinä viehättää
Sillä on tekarit niin se kuolaa.
Vassarit ei tunnetusti ymmärrä selviä faktoja.Heidän "älykkyytensä" rajoittuu ainoastaan rumpujen paukutteluun ja natseista huuteluun.
Oletko sinä se tunnettu "älykkö"?
Montako kertaa sitten taas suu napsui puhuessaan?
Liin mielestä ulkolaisia on ensisijaisesti autettavat,,, omat köyhät kyllä pärjää näillä mitä on.
Pöllöjä nuo perssut!