Mediassa tarkoituksellisesti Li Andersson ja Jussi Halla-aho laitettiin vastakkain tässä uudessa Ukkolan ja ? ohjelmassa kokoomusmediassa. Näin saadaan proletaarin välille kitkaa ja tavallisen kansan äänestäjille vastakkainasettelua. Todellinen vasemmiston ja persujen vastapooli on edelleen kokpanssit, vaikka tätä on propagandamedian suuren rahan hajoita- ja hallitse -strategialla piilotettu.
Kokoomusmedia laittaa vasurit ja persut vastakkain
HajoitetaanProlerivejä
8121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ohjelman toinen vetäjä Sanna Ukkola on persujen pääideologin vaimo, joten mitä oikein horiset?
Pekka Siitoimen vaimoko se on?
Sanna Ukkola on kylläkin Kokoomuslainen jonka Atte "Sipilä-Gate" Jääseläinen laittoi Ylen Pressiklubin johtoon annettuaan potkut liian vasurille Ruben Stillerille, joka kutsui Pressiklubiin liian sanavalmiita vasureita mm. Susanna Kuparisen (Eduskunta III -satiiri), jonka tapaisia vasuriälykköjä Jääskeläinen ei halunut Ylen ohjelmiin porvarihallituksen omistajaohjausta nakertamaan.
Persut ja sinipersut ovat molemmat porvarillisia kuten kokoomus ja kepukin.
It's a Sin on puhdas porvaripuolue mahdollisesti jopa Kokoomuksen Juudas-myyriä. Perussuomalaisissa sen sijaan on paljon proletaareja eli työläisluokkaa jotka eivät jaa porvarismin arvoja. Esim. paljon vasureita ja demareita äänesti Perussuomalaisia viime eduskuntavaaleissa ja palkinnoksi tuli Soinilaisten PetosJytky!
Kerropa sitten, mistä asioista Li ja Jussi eivät olleet keskenään eri mieltä.
Jopa Jussi Halla-aho myönsi nostavansa Li Anderssonille hattua että tämä puhuu sentään totta puolustaessaan maahanmuuttoa peittelemättä. Sen sijaan muut suvakkipuolueet mm. Kokoomus ja Kepu vedättävät kannattamaansa suvakismia populismilla, vaikka ovat ihan vihreiden ja vasemmistoliiton linjoilla maahanmuuttoasioissa, suvakismissa ja monikulttuuristamisagendassa.
Kepun ja kokkareiden lupaama hillotolppa sai persut hajoamaan. Tätä tolppaa ei kuitenkaan päästetty nuolemaan kuin tarvittava määrä persuja jotta hallitus voisi jatkaa kelvottomien päätöstensä tekoa.