Sukulaiseni kokemuksen mukaan taitaa olla näitä moraalittomia yrityksiä, jotka myyvät vanhuksille ylihintaisia viemäriremontteja pelottelemalla putkien puhkikulumisella ja tukkeutumisella. Sopimus remontista pitää tehdä heti, koska "ovat juuri nyt alueella" ja tarjous on voimassa vain tänään.
Toivottavasti Jumala antaa anteeksi näiden suviseuralaisten syntiset teot.
Lvi-Tuikku, kokemuksia
19
6632
Vastaukset
- Anonyymi
Oman kokemukseni mukaan eivät toimi rehellisesti. Tilattiin putken avaukseen, ja kun kuvaus kuului mukaan, niin kertoivat, että tarvii sukittaa. Koska sitä putkea, jolla kauppa tehtiin, ei lopulta sukitettukaan vaan pinnoitettiin reklamoin kyseistä kauppaa. Ohjattiin pidättämään osa summasta. Ei saatu ikinä vastausta, miksi firma ei sukittanut kuten sopimuksessa oli. Totesivat vain, että vaikka sukittais pinnoitetun, niin ei siitä kummenis. Paljon muutakin huomauttamista tapahtui, joten reklamoin firmaa, johon ei lopulta saatu mitään vastausta. Keskusteluyhteyttä firmaan ei ollut, ja asenne ylimielinen asiakasta kohtaan. Mukaan lähti meidän työkalu, jota piti useampaan otteeseen pyydellä takaisin. Eivät vastanneet reklamaatioon vaan sen sijaan lähettivät viestiä, että hakevat rahat kotoa. En voi suositella firmaa kellekään.
- Anonyymi
Eivät todellakaan! Kaikki mätti; työtä tehtiin useampaan kertaan ja sanoma putkien kunnosta oli ristiriitaista. Lasku kyllä tuli jo ennen homman hoitamista. Sopimuksessa luvattua "asiantuntijan" raporttia ei meinannut millään saada ja lopputuloksena muutama rivi ja kuvakaappaus videosta. Aluksi kerrottiin putkien olevan ok ja lopputuloksena tarvittaisiinkin kiireellistä sukitusta. Sopimuksessa luvattuja videoita joutui myös kyselemään moneen kertaan, 1. video oli joutunut hukkaan. Ihan surkeaa asiakaspalvelua ja todella ylimielistä- en tiedä johtuiko siitä, että oli nainen asialla, ainakin tuli sellainen fiilis.
En todellakaan suosittele ko. firmaa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät todellakaan! Kaikki mätti; työtä tehtiin useampaan kertaan ja sanoma putkien kunnosta oli ristiriitaista. Lasku kyllä tuli jo ennen homman hoitamista. Sopimuksessa luvattua "asiantuntijan" raporttia ei meinannut millään saada ja lopputuloksena muutama rivi ja kuvakaappaus videosta. Aluksi kerrottiin putkien olevan ok ja lopputuloksena tarvittaisiinkin kiireellistä sukitusta. Sopimuksessa luvattuja videoita joutui myös kyselemään moneen kertaan, 1. video oli joutunut hukkaan. Ihan surkeaa asiakaspalvelua ja todella ylimielistä- en tiedä johtuiko siitä, että oli nainen asialla, ainakin tuli sellainen fiilis.
En todellakaan suosittele ko. firmaa!Sama kokemus täälläkin! Todella epäluotettava yritys ja palvelu muuttuu todella epämiellyttäväksi ja ylimieliseksi jos/kun heidän kanssa tulee ongelmia. Turvautuvat myös uhkailuun jos reklamoidun laskun rahoja ei kuulu.
KIERTÄKÄÄ KAUKAA!
- Anonyymi
Tulin huijatuksi juuri. Muka arviokäynti, olivat 5 mun ja lasku 170€
- Anonyymi
Siis 5 min
- Anonyymi
Kuluttajasuojaan yhteyttä jos mitään näiden kans.
- Anonyymi
Poliisille heti jos uhkaillaan
- Anonyymi
LVI-Tuikku tuli putsaamaan röörit ja en pystynyt istumaan pariin viikkoon kunnolla. 10/10
- Anonyymi
Kuulostaa enemmän siltä et on tultu ottaan maksu väkisin.
- Anonyymi
03/2022 Tulin huijatuksi tämän yrityksen LVI-Tuikku toimesta. Pitäkää varanne näiden kanssa!
- Anonyymi
samoja kokemuksia kuin muilla. eivät vastaa viesteihin eivät välitä reklamaatioista. vaikuttaa huijaritouhulle.
- Anonyymi
Varokaa tätä firmaa. Lupaavat viemärinavauksen 150 eurolla "takuutyönä ja 100% varmasti". Lasku oli 550,- ja viemäri ei vedä vieläkään. Lisäksi firman ns. putkimies oli yrittänyt tiivistää irrottamaansa muovi- ja rautaputken liitosta lääppimällä siihen silikonia. Ei tiedä mitä on Unigum kitti.
- Anonyymi
Todellakin epäluotettavia henkilöitä kaikilla osa-alueilla🙈🙈
- Anonyymi
Tässä firmassa näyttää olevan töissä Fiksuhuudon toinen perustaja. Fiksuhuudon tarinan voi lukea Googlesta. Pysyisin kaukana tästä firmasta.
- Anonyymi
Joo, tää vaan jatkaa roistoilujaan, todella lipevä ja epäluotettava heppu. Kannattais jonkun tahon tarkistaa palkkahommat. Nää lessut pitäis saada kuriin.
- Anonyymi
en luottaisi kyseiseen huijari firmaan.
- Anonyymi
Vievät rahat ja työn jälki surkeaa.
- Anonyymi
Epäluotettava yritys!
- Anonyymi
Toivottavasti et joudu turvautumaan näiden tarjoamiin palveluihin. Mikään ei toiminut kunnolla! Tukos ei auennut! Luvatut korjauskäynnit peruuntuivat! Viemärin kuvaus ja raportti jäi tekemättä! Laskun sijaan tuli maksumuistutus? Käsittämätöntä sekoilua ja paskapuhetta putken täydeltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004373
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631703
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331363Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706