Vastaanottoharjoitus Joutsenosssa

Suomi harjoittelee nyt vastaanottamaan niitä 62 miljoonaa jotka eu on luvannut toimittaa afrikasta tänne.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/85994cd9-5857-4360-a6c9-1b98ea0932e2_u0.shtml

Joutsenon vastaanottokeskuksessa harjoitus kriisitilanteita varten - voi näkyä rajanylityspaikoilla
Tänään klo 8:09
Keskiviikkona Maahanmuuttovirasto järjestää Joutsenon vastaanottokeskuksen alueella järjestelykeskuksen perustamisharjoituksen.
Järjestelykeskuksen perustamisharjoituksella valmistaudutaan kriisitilanteisiin, joissa kansainvälistä suojelua hakevia pitäisi ohjata edelleen vastaanottokeskuksiin.
8182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä se on helppo homma. Jokainen ottaa kotiinsa 2-10 tulijaa, asunnon koon mukaan. Loput sijoitetaan kouluihih, päiväkoteihin, toimistoihin, urheiluhalleihin, elokuvateattereihin yms. ja ne ketkä ei mahtuneet edellämainittuihin voivat asustaa kauppakeskuksissa.
Ei pitäisi olla mitään ongelmaa, kaikki ovat tyytyväisiä.

Äänestä
  • Näin varmaan on suunniteltu ja 62 miljoonan pakolaisen ruokkiminen, 3-4 ateriaa päivässä, kuten nyt olisi pikku juttu.

    Äänestä

  • gggrett kirjoitti:

    Näin varmaan on suunniteltu ja 62 miljoonan pakolaisen ruokkiminen, 3-4 ateriaa päivässä, kuten nyt olisi pikku juttu.

    Tässähän kirjoittaja polkee kansainvälistä suojelua hakemaan tulleiden ihmisarvoa ! Häpeä porvari Schwein !!

    Kyllä rajoittamattomat ihmisoikeudet pitävät sisällään lupauksen minimissään kuusi lämmintä ateriaa päivässä , silloin kun maksajana on riistäjiä edustava porvarillinen valtio.

    Kyllä porvarilla rahaa on , se vaan pitää nyhtää siltä pois!

    Äänestä

"Suomi harjoittelee nyt vastaanottamaan niitä 62 miljoonaa"

62 milj. €:n vastaanottaminenkin vaatii varmasti harjoittelua.

Voihan vittu jos saisi eurojackista muutaman kymmenen milj. niin olisin kusessa, kun en ole yhtään sellaisen vastaanottamista harjoitellut!

Äänestä

Mahtavaa! Otetaan tänne esim. Afrikasta lähes kaikki. Sitten kun he ovat täällä, lähdetään koko kansa salaa heidän maahansa, missä on aina lämmin ja suuret luonnonrikkaudet.

Tietotaidollamme tekisimme kehitysmaasta maailman rikkaimman valtion.

Hyvä suunnitelma!

Äänestä
  • Hyvä suunnitelma! Me kommunistit kannatamme lämpimästi!! Laitetaan laiskat porvarit raatamaan suolakaivoksissa samalla kun ahkerat ja rehelliset työmiehet saavat lepuuttaa mieltänsä Afrikan leppoisan auringon alla.

    Äänestä

Halla-ahon mukaan Suomeen saapuu ensi vuonna 32 miljardia pakolaista.

Äänestä

Tämän me ilmoitamme , vaikkemme me rahasta viis piittaamme mutta jos näin isoista summista pelataan niin ...Meille kommunsiteille sopii oikein hyvin tämä 62 miljoonaa,,,kunhan se on joko euroissa tai jenkkitaaloissa. Ei mitään ruplanruikuleita!!!

Kommunistisin luokkataisteluterveisin!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Stuppi kirjoitti:

Suomi harjoittelee nyt vastaanottamaan niitä 62 miljoonaa jotka eu on luvannut toimittaa afrikasta tänne.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/85994cd9-5857-4360-a6c9-1b98ea0932e2_u0.shtml

Joutsenon vastaanottokeskuksessa harjoitus kriisitilanteita varten - voi näkyä rajanylityspaikoilla
Tänään klo 8:09
Keskiviikkona Maahanmuuttovirasto järjestää Joutsenon vastaanottokeskuksen alueella järjestelykeskuksen perustamisharjoituksen.
Järjestelykeskuksen perustamisharjoituksella valmistaudutaan kriisitilanteisiin, joissa kansainvälistä suojelua hakevia pitäisi ohjata edelleen vastaanottokeskuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu