tarvis tehrä jotain

Millä kaupunki voi kasvaa enää? kun sähkölaitos ei saa pidettyä kuukautta niin ettei ole jostakin päin sähköt poikki? Kumma juttu kun vaasassa ei ole sähkökatko ongelmia?
10283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Lisää vaan tuulivoimaa ja luovutaan ydinvoimasta. Tuulivoima on se mikä tätä maata pyärittää!!! HYVÄ HYVÄ!!!!

Äänestä

Sähkökatkoja on usein siellä, missä uusitaan komponentteja ja laajennetaan sähköverkkoa. Seinäjoki kasvaa ja laajenee, siksi sähkökatkoja. Vaasa taantuu ja polkee paikallaan, siksi vähemmän sähkökatkoja.

Äänestä
  • Verhot pimiänä joo ollaan takapajula seinäjoella, missä valtakunnan verkko pettää.

    Äänestä

  • Ei siitä avaruushommastakaan mitään tuu, kun relleet on ristie -ei arvaa lähteä reissuun.

    Äänestä

  • Koskas oot viimeksi käyny Vaasas?

    Äänestä

  • Vaasa seisoopi tukevasti paikallaan, mutta seinäjoki on sellainen läpihuuto-juttu-
    -seinäjoki ei tuu koskaan lämmittämään E-Pohjalaisen mieltä omahyväisyyksillään !

    Äänestä

  • Vois sanoa jott seinäjok on kierretävä ja kaukaa

    Äänestä

Ylisen joukon kidutus salakatselu Parkanossa pihlajalinna tayss Parkano mukana poliisi myös miestä 19 kidutettu salakatselu tänään ilmoitettu Ikaalisten poliiseille törkeitä virkarikoksia törkeitä virkaaseman väärin käyttöä törkeitä valtio petos rikoksia lääkärit todistaa poliiseja vastaan ylisen lapsia lasten lapsia uhkailu murhaamisella 5 Lapsen lapsia ylinen kertoi lapsen lapset puhelimessa itkien Te pappan murhari poliisit lääkärit vammat ylisellä vakavat sairaudet säteily yns muuta asia viety oikeuskanslerille hulluja poliiseja

Äänestä

Puolet vaasalaisista hurreja tai maahanmuuttajia. Sinne ei kukaan täysjärkinen suomenkielinen muuta kuin pakolla. Varmaa on nii.

Äänestä

mikää muu paikka lämmittä ees enää turpeella ku seinäjoki...pitkät nevat...sähkökatkoista sen verran että jos ne laajentumisesta johtus niin kannattas tuoda vaasaan koulutettavaks asentajat ensin....en lihanleikkaajat pysty sähkötöitä tehdä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


supersähkö kirjoitti:

Millä kaupunki voi kasvaa enää? kun sähkölaitos ei saa pidettyä kuukautta niin ettei ole jostakin päin sähköt poikki? Kumma juttu kun vaasassa ei ole sähkökatko ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu