Suomalaisten miesten pahin ongelma?

miettijä02

Tämä nyt on ehkä oikea aihealue esittää kysymykseni ja mielipiteeni

Olen pohtinut ja tutkinut asiaa usein että mikähän on suomalaisilla miehillä oikeasti se pahin mielenterveysongelmien aiheuttaja? Kyllä! Oikea vastaus on suomalainen nainen!

Naiset eivät monestikkaan ymmärrä näitä miesten ongelmia koska heidän itsensä on huomionhakuisuudessaan helppo saada seuraa vaikka edes sanomattakaan mitään.

Varsinkin ikäluokassa 18-35vuotiaista naisista ehkä noin 70-80% ovat aivan liian vaikeita ja luonne heillä sanoisinko mistä kotoisin... Ovat hirveän huomionhakuisia, vaativia, "kuitenkin epävarmahkoja", hirveä tarve vaan v''tuilla takaisin jne..

Suomessa seksin puutteesta kärsivistä ihmisistä on jonkun tutkimuksen mukaan 20% enemmän miehiä (koko väestöstä mitattuna) ja se on aika paljon se! Ja keidänkä muiden syytä tämä voisi olla kun vain suomalaisten naisten vaikeuden?

Voitte pitää mielipiteitäni jopa "naurettavina" mutta näin se vaan todellisuudessa valittavasti on! Millaisen henkilön pitäisi oikeasti tulla tänne suomeen puhumaan järkeä suomalaisille naisille että olisivat avoimempia ja vähemmän passiivisia? Tuo olisi suuri ja ainoa oikea apu korjaamaan isoja ja laajoja useiden suomalaisten miesten mielenterveysongelmia!

2

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Agentti-kahdeksan

      Venäläiset elävät tutkimusten mukaan onnellisempaa elämää kuin keskiverto maahanmuutto myönteinen kansanedustaja suomessa.

    • eienääsinisilmä

      Juuri niin, naisilla on seksuaalinen valta ja sen avulla ovat saaneet lisää valtaa. Miehet luonnostaan suojelevat naisia ja kilpailevat naisista keskenään. Naiset suosivat niitä miehiä jotka pystyvät alistamaan muut miehet. Jos mies on köyhä eikä ole hyvää asemaa on hän luuseri eikä kukaan nainen sellaista huoli, naiset siis kilpailevat rikkaimmista ja vaikutusvaltaisimmista miehistä. yhteiskunnassa kaikki muut nähdään uhreina vain miehet jotka eivät pysty puolustautumaan yhteiskunnan rattaissa ovat syyllisiä kaikkeen pahaan
      mitä yhteiskunnassa löytyy. Miettikää te jotka tämän luette että suurin osa teistäkin nähdessänne keski-ikäisen tai vanhemman miehen olette sitä mieltä että tuo joutaisi kyllä
      kuolla pois kun siitä ei enää paljon työpanosta ole saatavissa, vaan se nostaa eläkettä ja on
      yhteiskunnalle rasitteeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      327
      12068
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      156
      11157
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      277
      6516
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      248
      5305
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      182
      3758
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3588
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      59
      2622
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      117
      2059
    9. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2010
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1884
    Aihe