Hyvä Suomen viranomaiset

EU vahtii meidän viljapeltojamme aarin tarkkuudella satelliiteillaan mutta Suomen viranomaiset eivät tiedä edes mitä ryssät puuhaavat meidän saaristossa. Menkää nyt tsekkaamaan, etteivät ole vaan kaivaneet jo tunnelia Kultarannan alle. Suomalainen virkamies ja viranomainen on sinisilmäinen, laiska, tyhmä ja munaton.
7129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suomen on pakko liittyä Natoon, ei tästä muuten hyvää seuraa. Suvakkius on jo levinnyt maan puolustamisen ja kansalaisten turvallisuuden vähättelyyn.

Äänestä
  • Pommittaisko se Nato sitten Turun saariston tuhannen päreeks?

    Äänestä

  • Ratkaisupulmaan kirjoitti:

    Pommittaisko se Nato sitten Turun saariston tuhannen päreeks?

    Täsmäneutraalipommi olisi hyvä alku.

    Äänestä

suomessa halutaan tietää mitä halutaan muulla ei niin väliä.

Äänestä

Tosi on,että maatilkkua valvotaan monin tavoin jotei sentinheittoa tulisi.kasvan puun varjokin lisätään valvonnassa vähennykseksi.Sieltä satellitti mitta montakertaa vuorokaudessa onko tilkullasi kaikki kuten ilmoitetaan.Paikalle tulevat tarkastaja millimetreineen.Ristiin tarkistukset jne..
Nyt ollaan äimänkäkenä.Ei voida.Ei tiedetä on vuosia pohdittu.
Väittäisin,että silmät on ummistettu suurilta kokonaisuuksilta.Meillä voi toimia härskisti ylikansallisesti miten vain.Jopa Suomen myynti kiihtyy vieraisiin käsiin.Meilläpohditaan "voisiko rajoittaa"voisiko tehdä jotain,ettei vain nöristely imago kärsisi.Näin toopeja meillä.Muualla se on väärinkäytöksissä heti tässä ja nyt toimintaa.
Kenenkäs tontti se Ahvenanmaalla olikaan?

Äänestä

Mitä vielä,YYA on edelleen hengissä ja toimii,ilman sitä venäläiset olis jo miehittänyt Suomen osana lännen vastaista varustautumista ww3:seen,Suomi on kuitenkin Venäjälle strategisesti tärkeä paikka suojella Pietari ja Itämeri,ei siitä mihinkään päästä. Kaliningradin lisänä he hallitsisivat koko Itämerta jos hallitsevat Suomea.

Lapissa taas Rovaniemi ja sen lentokenttä olisi venäläisille unelma puolustusasema länttä vastaan ,suojatakseen Muurmanskin ja Jäämeren seudun,silloin he hallitsisivatkin jo riittävät osat koko pohjoisEuroopasta,eikä länsi pääsisi tänne mitenkään tuomaan joukkojaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jatkakaa.samoin kirjoitti:

EU vahtii meidän viljapeltojamme aarin tarkkuudella satelliiteillaan mutta Suomen viranomaiset eivät tiedä edes mitä ryssät puuhaavat meidän saaristossa. Menkää nyt tsekkaamaan, etteivät ole vaan kaivaneet jo tunnelia Kultarannan alle. Suomalainen virkamies ja viranomainen on sinisilmäinen, laiska, tyhmä ja munaton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu