en ulkoilua pyörätuoleilla. Kaikilla vanhuksilla ei ole omaisia jotka huolehtisivat että vanhuksella on ulkoiluvaatteet. Nyt olisi rikkailla kansanedustajilla mahdollisuus lahjoittaa ulkoiluvaatteita vanhuksille oman vaalipiirinsä vanhusten palvelutaloihin. Lukekaapa juttu läpi koska siinä on paljon tärkeää asiaa.
https://yle.fi/uutiset/3-10416219
https://yle.fi/uutiset/3-10416219
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kaikki Suomen rikkaat yksityishenkilöt ja yritykset lahjoittamaan ulkoiluvaatteita vanhusten palvelutaloihin.
ainakin ollut pulaa juuri ryörätuoli käyttäjien erikois vaateiteista,
Pistäkää aloitusta jakoon jotta lahjoittajat saataisiin liikkeelle vanhustemme hyväksi.
Meilataan aloituksen linkkiä esim. kansanedustajille ja yrityksille. Kaikki mukaan hyvän asian puolesta.
Yhteystiedot kansanedustajiin eduskunnassa tässä linkissä.
https://www.eduskunta.fi/FI/tietoaeduskunnasta/Organisaatio/yhteystiedot/sivut/default.aspx
Niitä vaateita löytyi vaikka kuinka paljon, jopa kaatopaikalle vietäväksi, kun oli kyseessä kunniakansalaiset.
Totta turiset.
Hyvä aloitus. Kiitos.
nosto
Vokeissa poltettiin vaatteita pihalla ku ei kelvannu sotakarkureille piti olla uutta muotia suoraan pakasta.
Toivottavasti Suomen varakas väki aktivoituu lahjoittamaan ulkoiluvaatteita paikkakuntansa vanhusten palvelutaloihin. Yritykset myös mukaan hyvän asian puolesta.
Herätkää kansanedustajat siellä verorahoillamme ostettujen torkkupeittojenne alla! Nyt auttamaan suomalaisia vanhuksia hankkimalla heille palvelukoteihin ulkoiluvaatetusta koska teillä kansanedustajat on rahaa ja siten varaa osallistua keräykseen.
Toimintaa rikkaat kansanedustajat eli nyt ripeästi lahjoittamaan ulkoiluvaatteita vaalipiirinne vanhusten palvelukoteihin.
Lahjoittakaa vanhusten palvelutaloille ulkoiluvaatteita joko rahana tai jso teillä on antaa sopivia ehjiä ja puhtaita ulkoiluvaatteita.
Olkapäältä napitettavia neuleita, kenkien oltava sopivat ei puristavat.