Hävytön naispoliisi

EvpYlikom

On teillä nurmijärvellä röyhkeitä poliiseja ja ainakin yksi todella törkeä naiskyttä, joka on saava takuulla vähintäin varoituksen! –" Naispoliisi oli huomattavan helpottunut. Hän sanoi olevansa varma, että tekijä oli susi. Pisti tupakaksi ja totesi, ettei sitten tullutkaan Iltalehden lööppiä, kuten hän oli pelännyt tilanteessa, että tekijä olisi ollut ihminen, perheenäiti kertoo."Virka-aikana on tupakointi EHDOTTOMASTI KIELLETTY!

13

559

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totuustuleejulki

      vinkkejä tämän poliisin irvikuvan nimestä ?

      • pilkunväli

        totuustuleeilmi. Olet kyllä oikeassa siinä,että aika irvikuva on,mitähän voitti ylimielisyydellään. Pilasi ainakin asiallisten mainetta käytöksellään


    • onkotietoa

      Olisko matu asialla viittaa viiltoon

    • ihmissusi

      On ne susia kulkeevat puukkoot matkasa olisko ihmissusi

    • KaikkeaSitäKuuleekin

      Olen taistellut monilla tanterilla mutta harvoin olen lukenut yhtä tyhjänpäiväisestä keskustelunaiheesta. Pyydän, naispoliisi, ottakaa vastaan kunnioittava tervehdykseni.

      • pilkunväli

        KaikkeaSitä Kuuleekin. No sitä vähän tuumailinkin,että persu poliisi tapausta tutkimassa.Kyllä tuon tason virkamiesnaiselle,pitäisi näyttää kalossin kuvaa persuksiin. Jos on niin epäpätevä ,ettei tunne suden raatelujälkeä,teräaseen viillosta.Vai oliko tarkoitus veaittää tutkimus turhana. Toivottavasti lasten lemmikin tappaja saadn vastiiseen.


    • hmmmmmmmmmmmm

      eipä ole tuo poliisi tehtäviensä tasalla tässä tapauksessa. naiset poliisina... no.

    • ratsiassa

      Olis hyvä saada akan ruma naama nettiin, et tietää varoa ja soittaa poliisit paikalle heti kun se lähestyy :D

    • abdullahhukkanen

      Sisäministeriö on käskenyt kyttiä salaamaan tietyn ryhmän rikokset. Syytetään vaikka susia tai karhuja...

      • rygonomus

        On ihailtavaa että joku saa näitä salaisia tietoja. Tieto tuli varmaan vihreiltä pieniltä miehiltä. Jep jep


      • pilkunväli
        rygonomus kirjoitti:

        On ihailtavaa että joku saa näitä salaisia tietoja. Tieto tuli varmaan vihreiltä pieniltä miehiltä. Jep jep

        rygonomus. Ei kun kansallismielinen lukee rivinvälistä,tai kysyy olutpullonhengeltä joka asuu tyhjässä pullossa.


    • tuttutekijäkö

      Onko tässä kenttätuomioistuimessa lisää paikalla olleita asiantuntijoita?

      Minä en ole ollut enkä jaa tuomioita tietämättä asiasta yhtään mitään. Ylimielisyysheitot ovat jonkun mielipiteitä. Miksi perheen isä oli poissa juuri teon aikana? Miksi perheen kaksi vahtikoiraa ei reagoinut tapaukseen? Oliko liian tuttu tekijä?

    • heeheheheheheeheh

      tuskinpa olisi julkisuuteen tullut jos itse olleet asialla, eiköhän kylältä vielä löydy tekijä kun tuo naispoliisi ei enää sotkeudu asiaan ..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1014
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      868
    3. 62
      863
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      45
      834
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      48
      771
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      639
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe