Vähän on jo lähennytty tasa-arvoa. Kun joku nainen saa päähänsä että joskus kymmeniä vuosia sitten joku olisi joku silloinen poika olisi juovuspäissään vähän koulubikeissä lähennelyt, nii tottakai siitä paikasta aletaan superturkinnat, miehen maine viedään ja työt kanssa.
Koska naiset ovat täysin rehellisiä, eivät koskaan valehtele, ja miehet ovat lähtökohtaisesti aina syyllisiä. Siis heteromiehet.
Voisi varmaan säätää lain että aina jos nainen syyttää miestä, mies tuomitaan. Turhaa semmonen tutkinta on. Kun nainen tulee tunteilemaan ja silmiään räpyttelemään niin siinähän se on.
Vähän jo lähenee
TulevaPetteliJolpo
2
316
Vastaukset
- tämätiedetään
Käytännössähän asia on jo näin, mutta joo jos asiasta olisi selkeä laki niin paljolta turhalta
vouhkaamiselta säästyttäisiin, senkun vaan todetaan mies syylliseksi ja sillä selvä. Toisaalta voihan olla niinkin että se miehen syyttely ja haukkuminen on tosi kivaa ja jännää kun tietää että tuomionhan se saa, eikä sitä iloa saa ottaa pois naisilta. - VähänVituttaa
https://www.youtube.com/watch?v=1JwlPJGvtSc
Vaikka ne näkisivät miehen kuvaavaan paskapuheensa ja kekkalointinsa, jaksavat ne silti vetää roolinsa loppuun asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35412251Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-19211629Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806593Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555367Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2083882- 1793682
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642763Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1792520Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151942Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191804