150v konsertti stadionilla oli hieno!

Marko Maunukselalta sujuu live keikat upeasti.
13416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jep. Kyllä oli ja vähän väkeä.olis joku halli saanu olla.

Äänestä
  • Joo. Ei oo Alajärvellä satsattu musiikin harrastamispaikkoihin koskaan mitään. . Se on sitten pakko yrittää ulkotiloissa järjestää kansalle väkisin viihdettä. Mutta syntiähän tuo renkutus tietenkin on, eikös vaan??

    Äänestä

  • renkutusta kirjoitti:

    Joo. Ei oo Alajärvellä satsattu musiikin harrastamispaikkoihin koskaan mitään. . Se on sitten pakko yrittää ulkotiloissa järjestää kansalle väkisin viihdettä. Mutta syntiähän tuo renkutus tietenkin on, eikös vaan??

    Syntiä tekevät ne ketkä puhuvat maallisesta tapahtumasta ja keskenään nostavat itseään mukamas ylemmäs käymällä vain ns hengellisissä tapahtumissa. Mitä tekopyhyyttä!
    Onhan noita lahkolaisia aina pidetty aivopestyinä ja sitähän ne ovat kun katsotaan miten käynyt moenssa muka hyvässä puhässä uskonlahkossa.

    Äänestä

Onko kuplahallissa mahdotonta järjestää konsertteja esimerkiksi akustisista syistä?

Äänestä
  • Eiköhän syy ole pallohallin sivuilla mainitut:
    -Hallin henkilömäärä enintään 250 henkeä.
    - Hallin käyttö rajattu palloilu- ja liikuntakäyttöön.

    Äänestä

Kieltämättä moottori- ja hevosurheilu on jätetty heitteille, toivottavasti lentokentälle saadaan tasokas rata.

Äänestä

Oletteko sokeita? kun kävi maunukselan hyvässä konsertissa niin voitte nähdä isot pilarit pystyssä urheilukentän suunnassa. Sinne mahtuu isot konsertit!

Äänestä

Tuskimpa kukaan arvonsa tiedostava muusikko suostuu esiintymään hikisellä jumppasalilla jonka kaikki rakenteet on tehty ennemminkin vaimentamaan ääntä kuin musiikin ehdoilla.

Äänestä

Ulko konsertti toimi hyvin , ei mitään moitittavaa kuin ihmisten jäykkyys ja enemmän mahtuu avaralle kitron stadionille.

Äänestä
  • Jos tuokin konsertti olisi saatu järjestettyä kesällä, niin ei olisi tarvinut olla jäykkänä paksuissa vaatteissa. Taisi kaupunginjohdolla olla niin kiire oman kutsuvierasjuhlansa järjestämisessä, ettei tullut aiemmin mieleen.

    Äänestä

  • hätäratkaisu kirjoitti:

    Jos tuokin konsertti olisi saatu järjestettyä kesällä, niin ei olisi tarvinut olla jäykkänä paksuissa vaatteissa. Taisi kaupunginjohdolla olla niin kiire oman kutsuvierasjuhlansa järjestämisessä, ettei tullut aiemmin mieleen.

    Jäykkyys oli kyllä korvien välissä , ei siihen auta mikään.
    ÄLÄ mollaa hyvää kaupungin johtajaamme.

    Äänestä

Oli upea konsertti ja sää hyvä. Hyvin tarkeni oikeanlaisella pukeutumisella. Hienosti oli valkeatkin laitettu juhlistamaan tilaisuutta ja kaiken kruunasi vielä loppuillasta taivaalle noussut iso kuu, joka oli hieno näky. Itse nautin konsertista, säästä ja kaik ol kohdallaan ,ei kylmä tullut. Olihan yleisöä kuitenkin 300 ja uskon, että moni turhaan säikähti syksyn kylmyyttä. Kyllä Alajärvellä vielä opitaan konsertteihin tulemaan ja pikkuhiljaa ahdasmielisyys katoaa ja on jo paljolti kadonnutkin. Alajärvellä on nykyisin paljon hyviä tapahtumia ja jokaiselle löytyy sopivaa "juttu"/tekemistä/viihdettä. Jos ei löydy, niin voi itsekkin alkaa toteuttaa ja olla asialla oman juttunsa jne.kanssa. Lisää yhteisöllisyyttä..osallistukaa..nähkää ja jättäkää valittamiset pois. Ei syytellä toisia.

Äänestä
  • Oli kyllä hyvä, että OP "pakotti" Alajärven järjestämään tapahtuman kaupungin asukkaille. Ilman lehtijuttua ja OP:n lahjoittamaa rahasummaa tuskin olisi konserttia järjestetty, mutta hyvä näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäätällaistastadionill kirjoitti:

Marko Maunukselalta sujuu live keikat upeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu