Hei
Voiko olla mahdollista että soitan Nordean puhelinpalveluun. Aloitan soittelun aamulla klo 10 ja edelleenkään en ole päässyt puhelinyhteysteen. Nyt olen odottanut jo kaksi tuntia.
On tämä todella vaikeaa varata konttorista aikaa!!!!!!
Mistä asiakkaat maksavat kun heitä ei palvella ollenkaan.
Nordean puhelinpalvelu
5
650
Vastaukset
- Avuttomalle_apua
Kerro kokemuksesi palvelustamme
Haluamme palvella sinua mahdollisimman hyvin ja palautteesi on meille erittäin tärkeä. Olet meille arvokas. Palautteiden perusteella parannamme palveluamme, kehitämme tuotteita ja välitämme kiitokset ja kehitysideat oikeaan paikkaan.
Näin käsittelemme palautteesi
Asiakaspalvelu käsittelee palautteesi heti tai välittää sen eteenpäin selvitettäväksi. Jos saamasi ratkaisu palautteeseen ei tunnu oikealta, Nordean palveluasiamies on käytettävissäsi. Voit ottaa yhteyttä myös ulkopuolisiin, pankista riippumattomiin tahoihin, mikäli olet tyytymätön pankin antamaan ratkaisuun.
Tavoitteemme on, että vastaamme sinulle mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 3 vuorokauden sisällä. Selvitystä vaativat palautteet hoidamme 14 vuorokauden sisällä.
Palautekanavat
Nordea 24/7 (henkilöasiakas) tai Nordea Business Centre (yritysasiakas)
Palautelomake
Konttoreissa saatavilla olevat palautelomakkeet
Palautelomake
Lomake on palautteenantoa varten, jos haluat hoitaa päivittäisiä pankkiasioitasi, ole yhteydessä asiakaspalveluun.
Palveluasiamies
Mikäli et ole tyytyväinen saamaasi vastaukseen, voit olla yhteydessä Nordean palveluasiamieheen.
Pankista riippumattomat muutoksenhakutahot
Aina pankin tarjoama ratkaisu ei tyydytä asiakasta. Silloin asian selvittelyä voi jatkaa pankista riippumattoman neuvonnan tai viranomaisen kanssa.
Rikkomukseen kohdistuvasta epäilystä ilmoittaminen
Tee ilmoitus rikkomukseen kohdistuvasta epäilystä, kun epäilysi koskee mahdollista väärinkäytöstä tai epäeettistä toimintaa Nordeassa.
https://www.nordea.fi/henkiloasiakkaat/tuki/kerro-kokemuksesi-palvelustamme.html - tavis70
Kerronpa minäkin että Nordeassa kusi noussut päähän ja tavallinen työssäkäyvä ei vittu kelpaa nordealle edes sen vertaa että palkkaisivat ihmisä puhelinpalveluun kun mulkut taas päivittävät omaa vakoiluohjelmaa niin että pitää puhelin heidän takia kyntää uusiksi ja kohta saavat kynsilleen kun ihan varmasti ne "evästeet" on isolta osin URKINTAOHJELMIA kun vie nii saatanasti muistitilaa enkä saa uusia tunnuslukuja kun niitä TUNNUSLUKUJA JA SOVELLUKSIA LADATAKSEEN PITÄISI JO OLLA TUNNUSLUVUT JA SOVELLUKSET.... KYLLÄ KORPEE-KENELLE VOIN OSOITTAA POTKUN PERSEESEEN=????
- vwkoit
Nordealla tuntuu olevan ongelmia vähän väliä, tänäänkin toimii mobiilipankki kuin täi tervassa, mutta sentään toimii.Palveluitahan siellä ei enää ole ,mutta jotain palvelumaksuja silti ottavat .
- Anonyymi
Juuh...
Olen entinen Nordean asiakas.
Entinen siksi, että palvelumaksuja korotetaan kerta toisensa jälkeen, ja samaan aikaan esim. puhelinpalvelun saatavuus on heikentynyt, konttoreita lopetettu jne.
Miksi haluaisin maksaa entistä enemmän pankkipalvelumaksuja ja samaan aikaan joutuisin hyväksymään jatkuvasti huonontuvan pankkipalveluntason.
Asiakkaan kannalta ei mitään järkeä.
Nordea on hyvä pankki - siis Nordean osakkeenomistajan kannalta ajateltuna.
Asiakkaan näkökulmasta: parempiakin pankkeja on olemassa, - Anonyymi
Yhtenä syynä ongelmaan on tehtäviin palkatut työntekijät. Ei heillä useinkaan ole mitään motiivia hoitaa töitään ruuhka-aikoina. Käydään kahvilla tai vessassa, hoidetaan omia asioita, selataan nettiä, jutellaan työtoverin kanssa jne. Tekemistä riittää. Asiakkaiden aika on hinnoiteltu 0,01 e/h.
Esimiesporras ei voi osallistu ruuhkan purkamiseen, sillä joku sisäinen kirjoittamaton "ohje" kieltää tämän. Seurataan vaan vierestä ja selataan nettiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401440Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981365Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2971280- 1091115
- 191061
- 651048
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161029- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841