Emma Kari valehtelee kuin hevonen

ja vihreät selittelee ja puolustelee.
21379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Onko Emma ostanut hevosen?

Äänestä
  • hevoiselta

    Äänestä

Älkää pilatko hevosia.

Äänestä

Emmahan on itse rouheva tamma.

Äänestä
  • On matkalla pyylevyyteen.

    Äänestä

  • Sennaama kirjoitti:

    On matkalla pyylevyyteen.

    huikia räkli

    Äänestä

Koska olet kuullut hevosen valehtelevan?

Äänestä

Hevonen oli hampaidensa puolesta melko osuva vertaus. En ole kyllä kuullut miten hevonen valehtelee, hirnuisiko se jotenkin, olisi hauska tietää lisää hevosten valehtelemisesta. Hevostelusta ja hevosenleikistä olen kuullut kyllä.

Äänestä
  • Karsea akka, en toivoisi vihamiehelle edes painajaisuniin.

    Äänestä

  • kuka.tuota.äänesti kirjoitti:

    Karsea akka, en toivoisi vihamiehelle edes painajaisuniin.

    painaa pikkukakkoseen

    Äänestä

Vihreet putoo kokonaan eduskunnasta pois.

Äänestä

Älkää halveksiko hevosia, hevonen ei valehtele koskaan...!

Äänestä
  • Aivan, mutta aikoinaan oli se valhetelijoiden klupi, ja kas missä se sijaitsee?

    Äänestä

Vihreät huijaavat koko ajan, nyt se alkaa tulla julki...

Äänestä

Hevonen on hyvä eläin , Kari ei

Äänestä

Emma ei aja taksilla

Äänestä

hevosen isä on makkarana, emman isä on kiven sisässä.

Äänestä

Hirveetä sanoa hevosesta noin pahasti,eihän se hevosen syy ole jos Emma on mikä on..

Äänestä

herätkää hesalaset jo!

Äänestä
  • Vihreät: Jos on aatteellisesti ylimpänä ja ylimielisimpänä niin silloin saa valehdella miten paljon vaan

    Äänestä

Vihreät ovat aivan turha puolue. Ainoat asiat, joita he ovat ajaneet, ovat maahanmuuton suosiminen ja luontoarvot. Luontoarvot ovat tärkeitä nykyaikana kaikille puolueille ja pakolaisten maahan raijaaminen ei ole enää suositeltavaa ylenmäärin. Sen ovat ainakin oikeistopuolueet todenneet, kun ovat seuranneet Ruotsin ongelmia kyseisten asioiden kanssa.

Entiset stalinistit voivat liittyä varmaankin vasemmistopuolueeseen. Turhan paljon on turhia puolueita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miks.ei.totuus.kelpaa kirjoitti:

ja vihreät selittelee ja puolustelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu