ääpiö ja lardot , nämä pellen näköiset hölmöt miten niitä voi yleensä poliisina pitää, sanotaan Aarniosta mitä hyvänsä niin siinä on viimeisen päälle poliisi, nää muut on ollu pelkkiä nukkeja mistään mitään ymmärtämättömiä ja osaamattomia, häpeäksi koko poliisi kunnalle.
Vastaukset 8
- näin.tai.niin
Poliisien johtoon on ilmeisesti pyrkimässä vihervasemmistolaisia kommunisteja jotka Valtakunnan"Vihapuhe"syyttäjä Raija Toiviainen haluaa vaihtaa näitä vihervasuri-kommareita entisten tilalle.
Onneksi kommunistit eivät ole vielä Suomessa alkaneet bulvaanien avustuksella keksimään valheita raiskausrikoksista kuten USA:n Hillary Clintonilaiset vihervasuri-kommunistit keksivät.
Kukaan muu ei ole syyllistynyt rikoksiin paitsi todennäköisesti Aarnio.Täysin samaa mieltä. Ylin poliisijohto on toiminut erinomaisen hyvin. Onko roistojen kostoisku?
- luottomeni
Melkoinen konnakaarti oikeuden syynissä. Kuka vielä luottaa poliisin rehellisyyteen siellä yläportaassa?
- ouihjrfpiqhju
Poliisi vamma teettää tuhansia perättömiä syytteitä vuosittain. Jos maassamme olisi puolueeton oikeusjärjestelmä nämä sukupuoli rasistit pistettäisiin linnaan,, vaan lisä valtuuksia vain tehtaillaan eduskunna muurariveljesten toimesta. Poliisiamme lisä aseistetaan kansaa vastaan koska media sumutus ei ole enää känny kaudella yhtä tehokas kuin viime vuosikymmeninä. Aseituksen lisäys on hallintomme uhkaa kansaamme vastaan.
- hjigpkoåoip
Poliisi koostuu perinnöllisen alapään vamman edustajista. näillä asuinpaikastaaan tietämättömillä on ainut toivo saada nainen virkapuvussa edes palkka ei riitä. Oletko törmännyt poliisiin joka tietäisi osoitteensa. Oletko nähnyt poliisi operaation jossa ei käydä yhden kimppuun kuin penikkalauma.
- HaenPatenttia
Lardotin noamaa muistuttavalle seinäsähköpistokkeelle.
- osatotuus-on
johtajissa,mutta kusitolpat ja virkaloiset ne lakeja häärää. kun heidät tietää,kaikki kaikkialla on aina syyllisiä mihin vaan,,,,paitse he itse ei koskaan.
täytyy myös todeta, ei poliisit ole mitenkään muita kummempia,heissäkin aina osa monimuotoisia kusipäitä,se on totuus. jos tietäisitte,ihmettelisitte itsenne hengiltä,näin on. - KetäTilalle
Valtakunnan"Vihapuhe"syyttäjä Raija Toiviainen haluaa vaihtaa näitä vihervasuri-kommareita entisten tilalle......
Kuka tuon Toiviaisen nimittikään? Onko mädättäjiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1321583Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.144851Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois220808Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!34746- 72728
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47717- 49662
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä63598- 78580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551