Lenin on jo kuollut. Siirtykää nykyaikaan. Vanhemmat inhoavat kansan kihootusta, koska Tampere on eteenpäin menevä kunta.
Miksi Tampereen koulu kasvattaa kommunisteja?
kansa.ihmettelee
38394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Miksi kansanihmettelijän kaltaisia kihoottajia on kasvatettu? Sitä mie hämmästelen.
pitäiskö olla kommunisti?
Mielummin kommunisti kuin kapitalisti.
Eli kannatat totalitarismia ja massamurhia. Ei mitään uutta sinällään kommarilta.
Kannatan tasa-arvoa. Kaikki saavat ansionsa mukaan. Muilta varastavat ahneet laitetaan mullan alle. Kuten myös uskovaiset, jotka ovat saaneet eniten pahaa aikaan maailmassa.
Robin Hood.
Kommunistit haluavat aina kansalle Gulag kuolemanleirikohtalon. Lapset aivopestään
Jotka kannattavat tuollaista tasa-arvoa, kannattavat myös totalitarismia, josta esimerkiksi Kambodza oli punakhmerien aikaan luuluisa.
Kaikki tapettiin tasa-arvoisesti
Valitettavasti kommunismi on yleistä tietyillä paikkakunnilla kuten Tampereella. Mitään järjellistä syytä sen olemassaoloon ei ole.
Gulagit ja työleirit on ihan ok. Sen sijaan pummien elätys ja rahan jakaminen laiskottelijoille ja vähäisille suvuille on täyttä paskaa. Lorvijat tulee määrätä työleirille.
Niin, Tampereen ei, mutta kommunismi on ainoa järjellinen yhteiskuntajärjestelmä.
Älä komukka vikise. Kaikki tuet lopetetaan ja pummit laitetaan työleireille.
Kommunismi on sinänsä soopaa, mutta sieltä voidaan kyllä ottaa hyviä järjestelyjä kuten kolhoosit ja gulagit. Tietysti sillä erolla että niitä ei omista mikään pummeja hyysäävä valtio vaan isontalon isännät ja muut yhteiskunnan tukipilarit.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/ddc076e3-263f-4a38-b929-f2e9521b6549_pi.shtml
Huhtasaari+on+Suomen+kuumin+politiikko.+Lauran+tarvitsse+vain+twiitata+joku+vaha+kuva,+niin+media+on+polvillaan.+Lauran+twiitti+on+suurempi+uutinen,+kuin+sote-lakien+viivyttely+tai+SAK:n+järjestämät+lakot.
Lauran+kannattaisi+sanoa,+että+ryhtyy+opiskelemaan+pakkoruotsia,+niin+siitäkin+tulee+kuuma+juttu.
Tietääkö+kukaan+kuinka+suuri+osa+Tampereen+abiturienteista+kirjoitti+viime+keväänä+ruotsin+yo-kirjoituksissa?+Ovatko+pakkoruotsin+opettjat+opettaneet+tunneilla+ruotsia+vai+persujen+vastaista+propagandaa?+Epäilen+etteivät+rehtorit+ja+opettajat+pystyneet+saamaan,+kuin+30%:a+oppilaista+osallistumaan+yo-kokeeseen+ruotsissa.+Eli+he+ovat+epäonnistuneet+ja+oppilaat+ovat+oppineet+tekemään+julisteita,+mutta+eivät+selviä+virkaruotsista.
Vaasalaiset+eivät+löydä+työntekijöitä+teollisuuteen.+miehet+saisivat+töitä,+mutta+vaimot+eivät+ruotsia+osaamattomina+voi+Vaasaan+muutta.+Terveydenhuollossa+ja+palvelualoilla+vaaditaan+ruotsia.
Ihmiset kuolevat. Esimerkiksi Gilbert Keith Chesterton kuoli 14. kesäkuuta 1936.
"Jos talousjärjestelmä tasoittaisi tuottavan pääoman jakautumista, ei tarvittaisi tulonsiirtoja. Niin ollen ei tarvittaisi kovin raskasta verotustakaan. Verotuksen tarvitsisi olla ensisijaisesti luonteeltaan ohjaava, jotta köyhimmätkin voisivat sijoittaa pääomaan ja rikkaimmat tuntisivat ylimääräisen pääoman myymisen houkuttelevaksi vaihtoehdoksi."
Kuoleen vai suomalaisia raiskaamaan ja puukottamaan.
Väärinajattelijat eivät ymmärrä että me wannabe-rikkaat kokoomuslaiset halutaan kaikkien ajattelevan kuten me ajatellaan.
Me vähän pelätään niitä joilla on omia ajatuksia, niinhän maailmassa on aina pelätty sellaisia.
Onko sinulla jotain todisteita että juurikin koulu kasvattaa oppilaita punikeiksi vai että tamperelaiset vanhemmat kasvattavat punikeiksi?
Paras antaa faktaa tietoa tai pitää päänsä kiinni ennen kuin se laitetaan kiinni pysyvästi.
Uhkaileeko se kumiluotisilmä anarkisti vai kuka? Kommunistiksi kasvattaminen on Tampereen puoluekouluissa yleista.
Mikä on puoluekoulu? Oletko ollut hinttari kauankin? Ja miten liittyy siihen että Laura plagioi Gradunsa ja on valeopettaja?
taitaa kommari yrittää vaihtaa puheenaihetta
Suomessa piilee kommunismi niin monella paikkakunnalla ettei niitä viitsi ääneen mainita, ettei tule paniikki ja ahdistus.
Suomalainen pallinaama on oikein luotu kommariksi. Sääli sinänsä, parempaakin olisi ollut tarjolla.
Suomessa+kommunismi+on+vahvoilla+erilaisilla+taidealoilla+ja+yliopistomaailmassa+humanistisissä+tiedekunnissa.+Tunnettuja+kommunisteja++ovat+muun+muassa+anarkisti+ja+Teatteritaisteen+Maisteri+Suvi+Auvinen.+Yliopistomaailmassa+tiettyjen+oppiaineiden+professorit+ovat+90%:sti+kommunisteja+ja+jotkut+myös+anarkisteja.
Kommunistit on aina niitä , jotka elää duunarin piikkiin verorahoilla ja mölisevät jotain ylimielistä
Viimeinen rehellinen kommunisti oli Aarno Saarinen. Saarinen teki kivityömiehenä kymnenien vuosien uran, ennen kuin siirtyi politiikkaan.
Nykyisessä Vasemmistoliitossa ei ole ainoatakaan kivityömiestä jäsenenä. Kaikki jäsenet ovat jotain kulttuurisihteereitä, kunnan liikunta-avustajia. Tai sitten ovat jatkuvasti työvoimapoliittisessa koulutuksessa ja työttöminä.
Saarinen oli myös ensimmäinen rehellinen kommunisti. Sitä ennen oli stalinistit vallassa, mutta miksi mennä vieraan valtion johtamaan puolueeseen.
Ketä on Aarno Saarinen?
Joko se ketämies taas heräsi. Painu takaisin koloosi inisemään. Jos et tiedä kuka oli Aarne Saarinen, kato vttu googlesta.
Se oli suomen kommunistipuolueen puheenjohtaja. Joku sanoi tuossa että ensimmäinen ja viimeinen rehellinen kommunisti.
Sitä en tiedä onko näin, koska en oli kuullut ikinä rehellisistä kommunisteista, koska heitä ei yksinkertaisesti ole.
Rehellisesti kaikki jollekin GULAG -leirille, jollain tekosyyllä tosin
Työn orjat sorron yöstä nouskaa maan ääriin kuuluu Kostamus! ELÄKÖÖN YLEISLAKKO!
Suunnitelmatalous elää taloustieteessä. Se vasta oikeeta kommunismia.Voittojen maksimointi keinoilla millä hyvänsä riisto kommunismia parhaimmillaan. Voitonjako on vain erilaista, työläiset jakaa keskenään kurjuuden ja orjuuden keskenään. Sanoilla sumutetaan vain toimita, ihmiset on susia ilman Jeesusta.
Kaikkihan muistammeTamperen seudulta Pirkkalan kokeilukoulun, jossa tehtiin ihmiskokeita: haluttiin tutkia, kuinka kommunismi saadaan istutettua lapsiin koulutuksen myötä. Nykyinen professori Arajärvi oli innokkaana mukana lasten käyttämisessä koekaniineina.
Mengele teki myös kokeita lapsilla, mm. kaksosten silmien värjäämisessä, mutta joutui myöhemmin ilman professuuria siirtymään salaa Etelä-Amerikkaan, missä hyljättynä hukkui vna 1979.
Arajärvi sen sijaan pääsi presidentin vävyksi ja professoriksi lapsikokeiden meriittiensä pohjalta.
Tasan ei käy onnen lahjat sosialisteillakaan.
Kapitalisteillä on yksi totuus , se tulee siitä toisesta reiästä kuin mistä ihmiset syntyy.
Mikä se koulu oli missä opettaja manipuloi lapsia ja kuka opettaja niin voitas tarkastella miten suvaitsevainen hän on.
Onhan näitä kuulunut muualtakin että opettaja levittää omaa agendaa
Tamperella on tunnetusti paljon viherpunikkeja. Näitä siellä koulussakin häärää ja opettaa LAPSIA !
Moraalitonta toimintaa koululta ilmeisesti opetushallituksen siunaama kokeilu lapset ovat pelkkiä pelinappuloita ?
Lasten suusta saa kuulla totuuden toisin kuin huijaavilta ja valehtelevilta persuilta.
Yleensä tampereen ohittaessani ajan mahdollisimman nopeasti jotta punikkiviherpipertäjien haisu ei tartu.
Lisäksi tampereella osa opettajista on homoja, mikä saa vaan kiihdyttämään vauhtia.