Uskon sankaritar Johanna Tukiainen on saanut lahjaksi kielillä puhumisen taidon!
Harmi että Pirkko siirtyi orttodoksien leiriin rahoja huijjaamaan, Tuksu & Pirkko olisi oivallinen parivaljakkoveijaripari pikku koijjaukseen.
VAHVAA todistusta USKON puolesta!
15
302
Vastaukset
Tuksun täksätykset löytyy youtubesta kun etsii haulla: Tuksu 15 09 2018 Laita tekstitys päälle
:D Keep up the good work!!!- viisbabyloniasta
torre12 kirjoitti:
Yhtä pelleilyä tuollainen.
Niinpä, MrMorden vaan pelleilee täällä, mutta eipä pelleile kauaa, kun joutuu nimittäin kohtaamaan London. Senkin voi katsoa YouTubesta hakemalla otsikolla: Londo confronts Mr. Morden.
Ah-hah-hah-haa!
Ahhhhh mister Mordennnnn..!
- tulivaanmieleen
Kirkon papit ja vastaavat hokevat lähes alvariinsa mantraa, että toisen uskoa ei saisi arvostella.
Uskon kuitenkin, että tässä kohdin he tekevät poikkeuksen?
Hmmm .... - Kirjakääröt
Mal.2:7 Biblia (1776) Sillä papin huulet pitää opin kätkemän, että lakia hänen suustansa kysyttäisiin; sillä hän on Herra Zebaotin enkeli.
Joko on tilattu kaatumaseuraan?
https://www.youtube.com/watch?v=1sWEYRga8OAEn tiedä tuoko se jonkun paremmuuden tunteen vai mikä on se motiivi, että kirjoitetaan halventavaan sävyyn toisista ihmisistä?
he-ma kirjoitti:
Itse Tuksu itseään ja epäjumalaansa tuossa pilkkaa.
Tuollaisen häpötyksen anti on heikko: se antaa uskovista hölmön kuvan. Monet muut uskovan merkit olisivat muille ihmisille jopa hyödyllisiä, ja antaisivat uskovista myönteisen kuvan.
- näinsemeneen
torre12 kirjoitti:
Tuollaisen häpötyksen anti on heikko: se antaa uskovista hölmön kuvan. Monet muut uskovan merkit olisivat muille ihmisille jopa hyödyllisiä, ja antaisivat uskovista myönteisen kuvan.
Sehän on Jumalan säätämys, että jumalattomat ihmiset ovat pakotettuja pitämään uskovia hölmöinä!
Näin jumalattomien ihmisten tuomio hoituu kätevästi, itse ovat tuomionsa aiheuttaneet. he-ma kirjoitti:
Itse Tuksu itseään ja epäjumalaansa tuossa pilkkaa.
On eri asia pilkata itse itseään kuin joutua pilkan kohteeksi. Mutta sinähän taidat olla pilkkaamisen ammattilainen, joten nämä pilkkaamisasiat ovat hallussa.
näinsemeneen kirjoitti:
Sehän on Jumalan säätämys, että jumalattomat ihmiset ovat pakotettuja pitämään uskovia hölmöinä!
Näin jumalattomien ihmisten tuomio hoituu kätevästi, itse ovat tuomionsa aiheuttaneet.Heh. Jos tuo on ainoa uskovan merkki, niin kuinka uskoville käy Jeesuksen edessä?
- q.v
Ihmiset uskovat erikoisiin epätosiin asioihin, liian helposti.
Ihmisiä poltettiin noitina 1500-luvulla siksi, että ilkeämielisen huhun mukaan naapurin emäntä lensi lehmällä Paholaisen luokse. Kuinka ollakaan lynkkausjoukko otti emännän kiinni, tuomitsi ja toimeenpani tuomion. Noidat poltettiin tai hukutettiin. Nykypäivän ihmisestä tämä saattaa jopa huvittaa mutta se oli silloin totista totta, varsinkin noidaksi syytetylle.
Tai nykypäivänä uskotaan ja annetaan naistenlehtien horoskooppien vaikuttaa omaan elämään, juotetaan hopeavettä omille lapsille ja jätetään siksi rokottamatta tai viemättä lääkäriin. Hölmöja uskomuksia on valtavasti ja me kaikki sorrumme niihin joskus. Herkkäuskoisuus on inhimillistä.
Onko kielilläpuhuminen hölmö uskomus? Mikä on paras todiste siitä, että kielilläpuhumisessa olisi oikeasti jotain yliluonnollista? Kukaan ei ole kyennyt vielä todistamaan sitä, kykenetkö sinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857
