Tuleeko valtuustossa loikkaus?

Löysin tänään kirkon sivuilta vaalilistat.
Koli oli demarien listan ehdokkaana. Loikkaako hän taas? Demareille tulee yhtä monta paikkaa kuin ruotsalaisille jos loikkaa vai onko jo salaa loikannut.
Kuka tietää?
13364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hyvähän se olis vaan! Hyvä Eero!

Äänestä

Keneen viittaat?

Äänestä

Politiikka ei kuulu kirkkoon.

1Äänestä
  • Nyt se SDP:n seurakuntalistan kuva löytyy eteläuusimaasta. Ei ollenkaan politiikkaa. Viime vaalien 4 vuotta sitten demari juhlisti Hangon vaalivoittoa kun puolue sai yhden paiokan lisää. Vain täysin sinisilmäinen luulee listaa sitoutumattomaksi. yhteisvastuun liosta on demarien valtakunnallinen lista nimi. Demarit haluaa sotkea myös kirkon asiat kuten kaupungin ovat jo sotkeneet. Samoja naamoja yrittää sisään

    Äänestä

  • SDP on tunkeutumassa seurakuntiin erottelemaan porukkaa. Eduskunnassa SDP:n ei-liike on vastustanut kaikkea, valtuustoissa demareilla on oma lokeronsa, sdp on erotellut omat eläkeläiset Hangossa omaan lokeroon ja urheilijat aikanaan omaan lokeroon. Se on sitä luokkataistelua. Jos annat äänesi seurakuntavaaleissa sdp:n listalla olevalle sitoutumattomalle, annat äänesi "vahingossa" demareille. Haluatko tukea luokkataistelua ja ihmisten erottelua?

    Äänestä

Demarilogolla varustettu ehdokaslista on täydellinen demarikupla. Jostain syystä 7 SITOUTUMATONTA on saatu houkuteltua "demarilistalle", jossa vai 3 demaria. Seitsemän ylkää... Olisihan se ollut tynkälista, jos siinä olisi ollut vain 3 demaria. Ihmettelen noita 7 muuta, miksi ovat antaneet itsensä demaripeliin?

Ei tässä ole ollenkaan loikkauksista kysymys. Tosin en ihmettele yhtään, jos monikin loikkaisi pois demareista ja muodostaisi omaa valtuustoryhmän. Mitä hyötyä äänestää muiden käskyläisenä?

Ei seurakuntavaaleissa tarvita mainostamista. Mikä on motiivi ja mistä rahat lehtimainontaan? On listamainos ja oma mainos, jossa yksi demarinainen haluaa olla tykö? Taidamme kaikki veronmaksajat maksaa tämänkin poliittisen toiminnan puoluetuen kautta.

Äänestä

No Kolihan loikkii aina tarpeidensa mukaan...

Äänestä

Demarivihaaja taas vauhdissa. Sama henkilö joka paikassa. Onko sun jäsenhakemus joskus hylätty vai mistä moinen katkeruus ?

Äänestä
  • Pulkkinen loikkasi viime kaudella. Entä tällä kaudella?

    Äänestä

Tietojen mukaan loikkaa demareille (tuleva PM-puolue) mutta Hangossa kaikki todennäköisesti säilyy ennallaan eli valitusvirsi jatkuu! Toki, hyviä asioita tästä voi syntyä, sitoutumitten hajaantuminen jolloin ne voisi viihdoin miettiä omaa poliittista ohjelmaansa joka nyt on ollut cilincolin!

Äänestä

Siis haluaako joku tosiaan loikata demareihin?? pois sieltä pitäis loikkia jos haluaa säilyttää uskottavuuden se on ainoa asia mitä poliitikolla on ja kawan ja nousun talutushihnassa se ei säily vaan romahtaa totaalisesti.hangossa on hyvä pöhinä he tapaavat sanoa..hangolla on heidän ansiosta yli 60 miljoonaa velkaa ja kun korot nousee ensi vuonna niin silloin se pöhinä vasta alkaa tosin kovin hyvää se pöhinä tuskin on

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepusitsdp kirjoitti:

Löysin tänään kirkon sivuilta vaalilistat.
Koli oli demarien listan ehdokkaana. Loikkaako hän taas? Demareille tulee yhtä monta paikkaa kuin ruotsalaisille jos loikkaa vai onko jo salaa loikannut.
Kuka tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu