Suomessa varkaat juhlii

8169
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suomen "oikeuslaitos" kieltää Pohjoismaisen vastarintaliikkeen, mutta ei halua panna tikkua ristiin kieltääkseen tänne änkeävät ulkomaiset rikollismopojärjestöt! Poliisikin vaan levittelee käsiään ja toteaa lakonisesti, että joku brutaali erittäin väkivaltainen etnomoporikollisjengi Saturdah asettui nyt sitten maahamme iloksemme!

Eli kysymykset kuuluvatkin:
Onko rikollisjärjestöiksi todetuilla ulkomaisillakin huumerikollisuuteen, talousrikollisuuteen ja väkivaltaan erikoistuneilla jengeillä "jakamaton ihmisoikeus" levittäytyä maahamme harrastustensa kanssa? Miksi näitä ei yksinkertaisesti kielletä ja poisteta maasta?
Olisiko se jotenkin erilaista, kuin kieltää rikolllisena Pohjoismainen vastarintaliike? Eikö "jakamaton ihmisoikeus" koskenutkaan tätä järjestöä? Oliko päätös kieltoon peräti "rasistinen"?

1Äänestä

Suomen "oikeus"-pelleilylaitoksessa tehdään päätöksiä kouluampujan logiikalla terroristisissa tarkoituksissa, milloin ei satuta tekemään kännissä ja läpällä.

Johdonmukaistahan tuo. Poliisiylijohto puolestaan tekee huumebisneksiä ja muuta vilunkia, ja kenttäpoliisit hakkaavat ja ammuskelevat pikkupoikia työporukalla, milloin ei viedä jotakuta epäonnista selliin jossa kamera menee sopivasti epäkuntoon.

1Äänestä

Näin se nykyään meillä menee! Ennen oli laki voimassa rosvoille.

1Äänestä

Suomen laki, oikeus ja lainsäädäntö uivat tänä päivänä rappion syvissä vesissä. Jos nimittäin katsotaan asioita rehellisten ihmisten näkökulmasta. Rikollisillehan lait ovat oikotie onneen.

1Äänestä

Maa on jo menetetty. Luovutettu kaikenlaisille epärehellisille ja selkeille rosvoille.

1Äänestä
  • Niimpä just nykyisin edes sairaalassa, ei ole turvassa näiltä raiskaaja rikollisilta.

    Äänestä

Kaksi nimeä halonen ja brax siitä alkoi "oikeulaitosen" alamäki.

1Äänestä
  • No osuit just asian suurimpiin syntipukkeihin.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


fghbcg kirjoitti:

ja yrittäjät maksaa niille niin paska oikeuslaitos meillä on.

https://urkki.net/bensarosvoa-naurattaa-teboil-yrittaja-hynninen-velvoitettiin-maksamaan-yli-8000-euroa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu