Apua tarvitaan

Mitätehdään

Moikka . Oon koulussa eräässä oppilaitoksessa.
Siellä on jotain muijia .. ( täysi ikäisiä) Ne kovasti naureskelee nähdessään minut ja ovat yrittäneet moikata.. Ilmeisesti ovat vähän kiinnostuneita tai ihastuneita!
itse olen 26 v mies .. eli heitä vanhempi..
Mitä tässä tilanteessa pitäisi tehdä ?
Miten puhua heille ?
Miten reagoida?

Haluaisin antaa heille mahdollisuuden tutustua minuun !

Haluaisin asiallisia neuvoja ja näkökulmia tilanteeseen : )

2

472

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisit aloittaa vaikka sillä, että moikkaat takaisin. Ilmeisesti et ole näin tehnyt, kerta tytöt ovat "yrittäneet" moikata?
      Kun sitten olette päässeet moikkailemaan vähän aikaa ees taas, niin voit ihan rohkesti lähestyä kysymällä "mitäs tytöt?" / "miten menee?" / "onko hyppytunti?" / "mitä suunnitelmissa viikonloppuna?" tai jos on joku koulun yhteinen juttu - esim. opiskelijabileitä, niin ohimennen kysyä ovatko he menossa.

    • äöäöö

      Jotain luontevaa esim. ruokajonossa juttelet siitä ruuasta, että näyttää hyvältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      185
      1983
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      59
      725
    Aihe