Auta tsunamin uhreja!!?

Kovat mainokset taas Indonesian tsunamin uhreista! Olisi kuitenkin hyvä ensin näyttää selvitykset Thaimaan tsunamin keräyksen jakamisesta avun tarpeessa oleville aikoinaan. Taitaa olla aika vaikeata? Odottelen kuitenkin ennenkuin edes viisisenttistä kaivan taskusta näille puuhastelijoille.
4101
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"viisisenttistä"

voih, olen niin pahoillani puolestasi!
ehkä silti pidät viisisenttisesi housuissasi!

Äänestä

ÄsPeeÄrrän Löövin honotus enää puuttuu rahojen kerjäyksissä.

1Äänestä

Minä luovun kolikoistani vasta sitten kun kaikki muut on ensin antaneet rahaa keräykseen.
En halua maahamme matuja vaan niitä pitää muiden auttaa omassa maassaan.
Minä ajattelen vaan omaa napaani ja sen ympärillä vellovaa rasvaa.
Minä olenkin perus-persu.

1Äänestä

Ei kannata auttaa ketään,kehitysapukin on lopetettava kokonaan.Tällätavoin saadaan maapallon väestömäärää ehkä hillittyä nimenomaan ilmastomuutoksen takia joka on tärkeämpi asia kuin muutamien miljoonien ihmisten henki.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kptkprst kirjoitti:

Kovat mainokset taas Indonesian tsunamin uhreista! Olisi kuitenkin hyvä ensin näyttää selvitykset Thaimaan tsunamin keräyksen jakamisesta avun tarpeessa oleville aikoinaan. Taitaa olla aika vaikeata? Odottelen kuitenkin ennenkuin edes viisisenttistä kaivan taskusta näille puuhastelijoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu