Ihmisten lisääntyvä tietoisuus ilmaston lämpenemisestä ei miellytä venäjätrolleja, sillä mikäli ihmiset länsimaissa ryhtyvät välttämään fossiilisten polttoaineiden käyttöä ilmastonmuutosta suitsiakseen, vähenee myös öljyn ja maakaasun osto Venäjältä. Mitä vientituotteita Venäjällä on fossiilisten polttoaineiden lisäksi? Niinpä. Veikkaanpa siis, että iso osa tällä palstalla ilmastohuijauksesta mölyävästä porukasta on venäjätrolleja.
Venäjätrollitkin kiistävät ilmastonmuutoksen
ValistunutArvaukseni
7111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Venäjä on riippuvainen öljyn viennistä. Jos maailman öljyriippuvuus vähenee, hinta ei nouse ja Venäjä kurjistuu entistä kiivaammin.
Venäjä haluaa vallata naapurimaansa, sairasta eikö?
Ilmankos tiltut tuntevat sympatiaa Donald "ilmastonmuutosonhuijausta" Trumpia kohtaan.
Milläs rahoilla Venäjä sitten hankkii aseita ja tekee sotaretkiä, jos Eurooppa lakkaa ostamasta öljyä ja kaasua sieltä?
Venäjä hyötyy ilmaston lämpenemisestä myös sitä kautta, että arktiset meret ovat suuremman osan vuotta sulana, jolloin öljynporaus siellä helpottuu. Lisäksi Venäjä pääsisi rahastamaan Koillisväylän käyttäjiä, sillä Koillisväylästä tulisi varteenotettava reitti Euroopasta Itä-Aasiaan, jos Jäämeri pysyy ison osan vuotta sulana.
Ei siis ihme, että venäjätrollit osallistuvat mielellään ilmastohuijaus-rummutukseen.
Kuunatseja ja venäjätrolleja. Pojilla löysät housuissa ja mielikuvitus laukkaa. Lopettakaa se pössyttely. Ekoteko.
Olikoko päivä kaalisoppa niin käynyttä että noin pahamieli tuli ryssälle?
Kaikki+ajattelevat+ihmiset+ymmärtävät+,+että+ilmasto+on+muuttunut+aina+ja+kaikkialla.+
Tässä+nykyisessä+pienessä+lämpenemisessä+on+kyse+ainakin+osaltaan+vain+paluusta+normaaliin+lämpimään+aikaan+pienen+jääkauden+kurimuksesta.++Suomessa+kuoltiin+nälkään+vielä+1800+luvulla+kun+kesä+ei+enää+tullutkaan.+Hiilidioksitasotkin+kasvillisuuden+kannalta+olivat+silloin+vaarallisen+matalat.+
Öljyn+hinta+tulee+nousemaan+Lähi-Idän+tilanteen+vuoksi+ja+hinta+bensassa+on+70+%+veroa.