Olisin ostanut apteekista muutamia erikokoisia ruiskuja, mutta mutta...... alkoi oikein tenttaus farmaseutin taholta, että huh, huh sanon minä.
Kysyi, mihin tarkoituksen minä niitä ostan ja käytän? Vastasin, että tarvitsen niitä eläimille? Miksi ja minkälaisille eläimille, mitä varten ja mihin tarkoitukseen. Annoin vastauksen, että koirille niin alkoi uudelleen tenttaus, millä tavoin koirille ja miksi jne.
Farmaseutti tuijottaa minua suoraan silmiin ja yrittää päätellä, että puhunko totta vai valetta. Luuli varmasti, että olen kovan luokan huumeidenkäyttäjä. Heh, heh sanon minä, erehtyi pahasti ihmisessä.
Todella erikoista, että apteekissa kysytään asiasta, jos haluaa ostaa ruiskuja. Ne todellakin olisivat tulleet koirien käyttöön. Tämän päivän maailmassa on ruiskujen ja neulojen vaihtopisteitä pitkin poikin ympäri maata niin ihmettelen suuresti, jos Korson apteekin henkilökunta on ohjeistettu kysymään asiakkailta, että mihin tarkoitukseen tarvitset ruiskuja.
Ei elä Korson apteekki tässä ajassa siis nykyaikaisessa maailmassa.
Minulta paloi totaalisesti käämit siihen uteluun ja lähdin vetämään sieltä.
Menin toiseen apteekkiin, eikä siellä todellakaan kyselty mitään vaan kysyttiin riittääkö nämät ruiskut? Hyvää palvelua ja asianmukaista eikä turhia uteluita.
Pyysin ihmisiä käymään ostamassa ruiskuja eri apteekeissa ympäri Uudenmaan, eikä yhdessäkään apteekissa oltu keneltäkään kyselty käyttötarkoitusta. Kyllä ihmiset ovat olleet ihmeissään, kun kerroin asiasta. Osa kertoi boikotoivansa tämän jälkeen Korson apteekkia.
Korson apteekki
näinonasiat
3
486
Vastaukset
- turhakeikka
Olisin ostanut pelkän lääkeruiskun ilman neuloja ko apteekista nuuskatykiksi.mutta eivät myyneet.piti sit tilata netistä kunnollinen.
- Vittuhuume
Korsos vitusti vwdetää huymeit ränniii vittu
Tulkee virru korkspp v vittu hjumeot - ja-totuus
Narkkarit täällä yrittää selittää... että eläimille HAH HAH Sillä puskissa nytkin tykittävät herskaa hanuriinsa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083306Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391658Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971513- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89942Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55872