Harmittaa hyvien poikien puolesta

Seippi

Harmittaa tänä vuonna Idolsissa ollut todella paljon hyviä mies laulajia.
Ja kaikki järjestäen kaikki pudotettu.Mutta nuoret tytöt jotka tasapaksuja vikujia järjestäen päässyt jatkoon.Onko tarkoitettu vain nuorille tytöille?Voisko kertoa jo alussa,että haetaan vain naispuolisia tasapaksuja huutajia loppukilpailuun?
Koskaan ennen en ole kirjoittanut minnekkään mitään,mutta nyt kyllä harmittaa miesten/poikien puolesta😒

5

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarkoitat

      Tarkoitat varmaan "järjestään" eikä "järjestäen"?

    • Jorma-Uolevi

      Suomen naisartistit on nyt jo joitain vuosia kuulostaneet kaikki ihan samalta, ja laulutyylejäkin löytyy ehkä kaks; toinen ryhmä huutaa kovaa, korkealta ja nuottia etsien, toinen puoli laulaa johonkin kurkkunsa sisälle niin et läpi kuuluva ääni kuulostaa pikkulapsen itkulta.

    • vähän seurannut mutta vilma hautakosen exs and ohs menee kärkeen. huvittaa kun paskaraakkujat on äänestämässä jatkoon itseään parempia. ovat vaan brändänneet itsensä uutuudet eivät

    • Leluosasto

      Uusia vinkuleluja on tulossa kun tuomaritkin ovat samanlaisia.

    • Kynä

      Suomen IDOLS 2018.
      Toimintamalli ei ole tasapuolinen ja oikeudenmukainen.
      - Ensimmäisenä jokaisen pitää osata suomenkieli!
      - Ei IDOLS kisa Suomessa ole sellainen missä on näitä kiintiö pakolaisia jokainen tietää mitä tarkoitetaan.!
      - Idols kisaajien tulee olla monipuolisia mitä aikaisempina vuosina on haettu ja tämä Idols formaatti ei toimi Suomessa oikein.
      - Esim Idols 2018 kisaaja Leo ei ole mitenkään Idols formaattiin sopiva. Tyyppi räppää aina muiden kisaajien näyttäessä monipuolisuuksiaan!!!!
      Nyt todellakin tälläinen nuorten esimerkki VEKS KOKO kisasta eli Leo kotiinsa kasvamaan. Eihän tätä voi pitää edes esikuvana nuorille..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      23
      3936
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      262
      3899
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3451
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      81
      3438
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2307
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1823
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1630
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1463
    Aihe