Missä on teidän huumorintajunne?

mies_86__

Ei Jormaa, bickyä, timppaa, makea ja toista makea et co. nyt niin kirjaimellisesti tarvitse ottaa. Onhan heidän kaltaisiaan elävässä elämässä olemassa. Rauha vaan :)

20

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nonnii

      Ja itse päätrollikin nousi estradille :)))

    • HahmoteIma

      Eikö 5 vuotta bicky-trollausta jo riittäisi hyvin...

      • Kalle_Kaskinen

        Periksen bicky-tarinat on kuin Uutisvuoto, jatkunut aivan liian kauan ja tarinat toistaa itseään.


      • Tröötijä

        Periksen mielikuvituksessa vaan :) Se onkin aika vilkas, se periksen mielikuvitus.


    • atm-tapaus

      Jaa, loppui tossa kohtaa joskus toissa vuonna viimistään.

    • voihan.nuppendaali

      Onkohan tämä "nuppendaali" kappale:
      a) aikoinaan ihan tosissaan tehty?
      b) tahatonta huumorimusiikkia?
      c) oikeasti huumorimielessä tehty?

      tällaisen serenaadin kun vetäisisi nykynaiselle niin naurusta ei ehkä tulisi loppua ikinä xD
      https://www.youtube.com/watch?v=JQqJZ_cQdE8

    • tepsifani

      Peris hänen kymmenkunta trolliprofiilia pitäisi bannata välittömästi.

      • tepsifani

        Älä aina jaksa olla noin kapeakatseinen ja ahdasmielinen tosikko ;)

        ps. Nimimerkkini varastamisen otan kunniana ;)


      • Eipä periksellä ole mun käsittääkseni muita trollihahmoja kuin se suomityttö24v. Että ihan oikeita ihmisiä Jorma, Bicky, minä yms. ollaan :)


      • Debbie-mummo
        paksuniska-make kirjoitti:

        Eipä periksellä ole mun käsittääkseni muita trollihahmoja kuin se suomityttö24v. Että ihan oikeita ihmisiä Jorma, Bicky, minä yms. ollaan :)

        peris ei tuo läskimake-hahmo mahtuisi pakua pienempään autoon, jos olisi todellinen ihminen :)


      • paksuniska-make kirjoitti:

        Eipä periksellä ole mun käsittääkseni muita trollihahmoja kuin se suomityttö24v. Että ihan oikeita ihmisiä Jorma, Bicky, minä yms. ollaan :)

        Hyvin sanottu. Eipä mulla ole tosiaan mitään trollihahmoja, paitsi joskus tylsistyneenä saatan trollailla suomityttö24v:nä jostain unelmatreffeistä tai JyystaXin maksutavoista tms.

        Taitaa olla jotain läpilyöviä psykoottisia oireita noilla ketkä jaksavat väittää että esim. sä Make et olisi oikea henkilö. Toivottavasti oireet ei etene skitsofreniaksi asti näillä inttäjillä :(


      • danica_näätä
        Debbie-mummo kirjoitti:

        peris ei tuo läskimake-hahmo mahtuisi pakua pienempään autoon, jos olisi todellinen ihminen :)

        Onneksi periksellä on se viton rähjä niin mielikuvituskaveritkin mahtuu kyytiin :)


      • danica_näätä kirjoitti:

        Onneksi periksellä on se viton rähjä niin mielikuvituskaveritkin mahtuu kyytiin :)

        Eikä se Mersu Vito ole mikään rähjä. Kuten ei Periksellä myöskään ole mitään mielikuvitushahmoja, mutta todellisia normielämän kavereita kyllä sitäkin enemmän. Onhan se mukava, jos sattuu vaikka huoltoasemalla käydessä törmäämään Bicky Royal-mieheen, niin ei tarvitse yksin syödä tai kahvitella, kun on juttuseuraa tarjolla.


    • Sorieinaurata

      Vitsit harvemmin toimii satoja kertoja toistettuina. Varsinkaan paskat sellaiset.

    • wanhaämmä

      No niinpä. Palsta on muutenkin täynnä satuhahmoja. Liljalaakson tarinat mahtuu tänne aivan loistavasti. Vähän niin kuin pakolaiset Harmikset kartanon länsisiipeen.

    • 1plus1

      "Ei Jormaa, bickyä, timppaa, makea ja toista makea et co. nyt niin kirjaimellisesti tarvitse ottaa. "

      Tottakai otan, koska he ovat täysin todellisia henkilöitä.

      • Niin kyllä ainakin mun iskä on ihan oikee henkilö, ihan kuten hänen kaverinsa SUOMI-Make ja tän kaverit siellä moottoripyöräkerholla.


      • pääskyvuoren_jere kirjoitti:

        Niin kyllä ainakin mun iskä on ihan oikee henkilö, ihan kuten hänen kaverinsa SUOMI-Make ja tän kaverit siellä moottoripyöräkerholla.

        Hyvä Jere, kun tulit säkin tämän asian vahvistamaan. Olenhan mä myös nähnyt sun isäsi ajelemassa Varissuon suunnilla sillä vanhalla Toyota Carinalla, joka onkin mukavasti nykyään sun käytössä:)))))))))))))))))))))))))))))))))

        Näköjään mukavasti kestänyt teillä se Carina kaikki nämä kuluneet vuodet, kun säkin sait siitä nyt itsellesi oikein hyvän ja toimivan ensiauton:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        Onhan se Toyota Carina varmasti paljon luotettavampi auto, kun joku kolmossarjan bemari, Ford Escort tai Renault Clio:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))


      • tojota.rotolla
        DarkFear kirjoitti:

        Hyvä Jere, kun tulit säkin tämän asian vahvistamaan. Olenhan mä myös nähnyt sun isäsi ajelemassa Varissuon suunnilla sillä vanhalla Toyota Carinalla, joka onkin mukavasti nykyään sun käytössä:)))))))))))))))))))))))))))))))))

        Näköjään mukavasti kestänyt teillä se Carina kaikki nämä kuluneet vuodet, kun säkin sait siitä nyt itsellesi oikein hyvän ja toimivan ensiauton:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        Onhan se Toyota Carina varmasti paljon luotettavampi auto, kun joku kolmossarjan bemari, Ford Escort tai Renault Clio:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        Onko se Carina E vai ihanko Carina II:n? Vaiko peräti niitä takavetoisia Carinoita?
        Nythän Carinan jälkeläisen, Avensiksen taru on päättymäisillään ja tilalle tulee Carinan aikalaisen niminen malli, Camry, johtajatason pirssi :)


    • Huumorintajuni se tässä on juuri se ongelma. Tuollainen kroonisen luuserin mielikuvitushahmojen mielikuvitukseton kyrvistely loukkaa sitä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe