joten se, ehkä poistaa nämä heikkoälyiset teinitrollit. Ja voi olla että tulee vielä sekin, että joutuu käyttään samaa rekattua nimmariaan koko ajan. Ei siis voisi kirjoittaa muulla nimmarilla.
On se hyvä että tulee pakollinen kirjautuminen
hyvä.hyvä
9171
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Missä noin on sanottu?
Kyllä Suomi24 meinaa pistää pakollisen kirjautumisen. Niillähän on nyt oma palsta, jossa voi kirjoitella ehdotuksia.
Joo kokoomuksen vihapuheryhmä ja anonyymin nettikirjoittelun kieltoa ajavat Mykkäset haluavat myös Suomi24.fin rekisteröintipakon alle. Suolea on pidetty jopa hybridimetsästäjien taholta vaarallisena julkaisualustana mm. MV-lehden, Hommaforumin, Ylilauta.orgin lisäksi.
Jessika vaatii: Hommafoorumi ja Ylilauta sekä Suomi24.fi suljettava!
Jessikka Aro vaatii tiettyjä vääriä mielipiteitä suosivia yrityksiä ja keskustelufoorumeita kuriin:
”Suomessa toimii huomattavia liikevoittoja tekeviä kansainvälisiä internet-yrityksiä, jotka tarjoavat vihapuheagitoijille ja valeprofiileille alustan sanomansa levitykseen.”
Erityisesti nimeltä Jessikka Aro mainitsee tällä kohtaa ”valheellisten ja laittomien tekstien levittäjinä” Ylilauta, Hommafoorumi ja Suomi24.fi".
http://mvlehti.net/2017/04/01/jessikka-aro-esitti-eduskunnassa-parannusehdotuksia-hybridi-ja-informaatiovaikuttamisen-rangaistuksiin/
Nyt Suomen porvarillinen kookomuspolpo saa toteutettua "turvat tukkoon" agendansa.
Toivottavasti turhat räksyttäjät poistuvat foorumilta !
Late Lapista. SSSS Ry!
Hyvähyvä, kuolee savuna ilmaan sitten tämäkin saitti....niin on käynyt k a i k i l l e keskustelupalstoille...siis joka ainoalle.
Joku uusi kilpailija vapaalla anonyymillä foorumilla tekee isoa tiliä kun vie Suolen keskustelijat itselleen. Keskistelualusta hieman saman tyyliseksi ja kymppitonnien kuukausitili mainosrahoilla on varma. Tosin kannattaa pitää palvelimet jossain muussa maassa, ettei voimaantulevien eliitin deep state EU-artiklojen 11. 12. ja 13. avulla rangaista vapaan keskustelualustan mahdollistamisesta.
Vapaan sanan paratiisia operoidaan tietysti paratiisisaarilta.
Ikävä kyllä muualta käsin se voi olla mahdotonta.
Kirjautuneet eivät pystykään sitten enää keskustelemaan itsensä kanssa vaihtamalla nimimerkkiä kuten tähän saakka!