https://www.suomenuutiset.fi/mv-lehden-ilja-janitskinille-vuosi-kymmenen-kuukautta-vankeutta/
Vaikuttaa vahvasti siltä, että matujen rikoksia suomalaisille rehellisesti MV:n kautta tuoneelle MV:n päätoimittajalle Ilja Janitskinille annettiin puolueellisten tuomarien toimesta huomattavasti liian kova tuomio käräjäoikeudessa?
Vaikuttaa vahvasti siltä, että matujen rikoksia suomalaisille rehellisesti MV:n kautta tuoneelle MV:n päätoimittajalle Ilja Janitskinille annettiin puolueellisten tuomarien toimesta huomattavasti liian kova tuomio käräjäoikeudessa?
Vastaukset 18
Vanhimmat
https://ylilauta.org/sekalainen/85148932
Tässä ilmeisen puolueellisessa käräjäistunnossa yhtenä tuomarina toiminut Mitja Korjakoff on tuossa toisen kuvan pöytäseurueessa olevassa neljän henkilön kuvassa oikealla oleva nainen? Tuon kuvan pöytäseurue jo vahvistanee tämän mainitun käräjäistunnon päätöstuomion puolueellisuuden?
No nythän moktar aloittaa pian säälittävän lätinänsä aloituksen johdosta, muistaa mainita sähköpostit ja hyppypotkut ja muut sieluansa jäytävät nillitykset persuja sättien. Kalkkuna-ateria vallankin trollille. Eipä Ilja kauaa istu kuitenkaan.
https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/rikostoimituksen-sipilan-kommentti-janitskinin-rangaistus-oli-yllattavan-kova-vankilassa-han-istuisi-silti-enaa-kaksi-paivaa/7120994#gs.d70vS4Y
MTV:n rikostoimittajan Jarkko Sipilän mukaan Ilja Janiskinille käräjäoikeuden antama rangaistus oli erittäin kova, mutta silti Janitskin istuisi tuomiostaan enää pari päivää.
Rikoksia oli 16, joten tuomiossa oli runsaasti paljousalennusta.
Kaskun ei 60 "rikosta". Yhtä uskottavaa. Ilja vapaaksi nyt!
Eihän siellä ollut ainuttakaan rikosta?!
Syytteitä keksivät ja täysin hölmöjä syytteitä.
Jos Ilja vie hoviin niin saa vielä korvauksia ja ahdistelijat syytteitä.
Jopa ihmisoikeus ja journalismioikeuksiin olisi tällä asiaa.
Suomi on vain häviäjä tällaisissa pölhökustaa hommissa.
Saa nähdä mitä tapahtuu.
Onkin tosi vaarallinen ihminen toi Janiski, raiskaajat ja terroristit kävelee vapaana Suomessa.
Elämme sairasta aikaa, tässä joukkopsykoosissa on jälkipolvilla ihmettelemistä.
Löysin MV:n kautta vaíhtoehtolehdet netistä. Olen kiitollinen tehdystä työstä. Maailmankuvani on laajentunut ja tarkentunut huimasti.
Voi vaan olla että kohta itse kunkin maailmankuva kutistetaan nolliin sensuroimalla kaikki vaihtoehtomediat valemedian avustuksella. Tähänhän eliitti pyrkii. Lopulta kaikilla on Luukasen vuosikymmeniä sitten mainitsema siru, jolla jokaista meistä vahditaan. Sananvapaudesta tuskin sirun aikaan on enää mitään jäljellä.
Juuri siihen hulluuteen ollaan näköjään Suomessa menossa ja sitä vastaan on isänmaallisten suomalaisten noustava nyt kovin toimin.
"Maailmankuvani on laajentunut ja tarkentunut huimasti.#"
Kannattaa pitää siitä laajentuneesta maailmankuvasta suu supussa. Ilja jo päätyi linnaan.
Toden puhuminen alkaa tosiaan olemaan rikos kohta puolin.
Pysy trolliparka avaamassasi tarpeettomassa omassa narsistisessa ketjussasi. Poseen joudat solvauksistasi itsekin.
Uhkailetko?
Suomessa torpattiin Hitlerin aikana nousseen natsismin kopion leviäminen.
Nuo typeryydet on suvakin aivopieruja.
Pitäiskö käräjäoikeudessa siis olla kaasukammiot vai mitä sä hoopo puhut?
Ootko vasuri?
Niillä on aina just tollasia ihan järjettömiä juttuja.