BBC ohjelmassa Suomalaisilla ei ollut hajuakaan miten laittaa lapsille ruokaa mukaan kouluun mahdollisen Lakon aikan.
makeat naurut saamattomille Suomalaisille kun joku pizzafirma ilmoitti tuovansa roskaruokaa kouluihin.
makeat naurut saamattomille Suomalaisille kun joku pizzafirma ilmoitti tuovansa roskaruokaa kouluihin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Meinasin tehdä just alotuksen tosta nykyisten koululaisten uusavuttomista vanhemmista. Kuinka hemmetissä saadaan penskat elämään kahtena päivänä koulussa kotieväitten kera ? Ennenvanhaan sitä piti viedä joka päivä omia eväitä kouluun ja eläneeksi ollaan tultu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tulis vaan helvetin pitkä lakko,oppisivat ihmiset olemaan :)
sinänsä turha lähteä merta edemmäs kalaan. Lontoossa yh:t kuittaa niin hyvät sosiaalietuudet, että 2-3 päivässä voi tilata roskaruoan kotiin.
ROSKARUOKAA EI OLE OLEMASSA !
Kaikki on hyvää ja herkullista ruokaa !
Varmasti aluksi ihmetyttä, mitä ruokaa voi lapsille mukaan pakata, kun mitään kylmäsäilytys tiloja ei ole
Suomalaiset vanhemmat fiksuja ja kyllä keksivät mitä ruokaa lapset kotoa vie mukanaan
Eräs Pohjanmaan radion naistoimittaja väitti, ettei juotavia jogurtteja voi laittaa mukaan ,kun ei ole kylmäsäilytystiloja.
Naurettavaa hienostelua...sellaiset jogurtit nyt säilyvät varsin hyvin!
Koulussa ei tarjota lounasta pariin päivään, seuraus lapset kuolevat nälkään. Kuinka ne lapset selviävätkään viikonlopusta puhumattakaan kesälomasta! Huutonaurua!
pika ruokaan tuttuneille lapsille koulu ruoka ei maitakaan sitten,
On se hyvä ettei Lahtiset ja Lehtiset ole yhtä uusavuttomnia.