Vanhan maahantuonti

Vieläkö pätee 25 vuoden sääntö vanhojen autojen maahantuontiin? Onko esim. tammikuussa 1980 rekisteröity auto nyt tuontiverosta vapaa?
1598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

raja on vuosi 1958. Tullin sivulta lainattu: "Ennen 1.1.1958 käyttöönotetusta henkilöautosta tai moottoripyörästä ei kanneta autoveroa, mutta näillekin ajoneuvoille tehdään verotuspäätös.". Muttaa jos tuot vuoden 1980 SEC:n, eipä siitä paljon veroa mene.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sec mielessä kirjoitti:

Vieläkö pätee 25 vuoden sääntö vanhojen autojen maahantuontiin? Onko esim. tammikuussa 1980 rekisteröity auto nyt tuontiverosta vapaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu