Mitä kertoo Suomen oikeusvaltion ja demokratian tilasta se, että isot talousrikolliset, veroparatiisisijoittajat, sota-väkivalta-korruptio-talousrikolliset, uhkailevat ihmisiä Suomessa, sanomalla, että laittavat poliisit näiden kimppuun, jos eivät alistu, heidän mielivaltaansa ?
Mitä se kertoo poliisin puolueellisuudesta ?
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3978318-arhinmaki-onnittelee-sipilaa-onnistunut-jaarapaisyydellaan-jakamaan-kansan-taysin-kahtia-jhln-lakossa-on-nahty-jeesustelun-suomen-ennatys
Kyllä Suomi on nyt luisunut, demokratiasta ja oikeusvaltiosta - antidemokratiaksi ja antioikeusvaltioksi.
LAITON IHMISKAUPPAHALLITUS ON EROTETTAVA VALTAKUNNANOIKEUDESSA.
Mitä se kertoo poliisin puolueellisuudesta ?
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3978318-arhinmaki-onnittelee-sipilaa-onnistunut-jaarapaisyydellaan-jakamaan-kansan-taysin-kahtia-jhln-lakossa-on-nahty-jeesustelun-suomen-ennatys
Kyllä Suomi on nyt luisunut, demokratiasta ja oikeusvaltiosta - antidemokratiaksi ja antioikeusvaltioksi.
LAITON IHMISKAUPPAHALLITUS ON EROTETTAVA VALTAKUNNANOIKEUDESSA.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Eikös se silloin todista, että poliisi on veroparatiisirikollisten suojelija ? Onko sinulla todisteet, esim. sähköposti tms, voisit esittää ne oikeusministeriölle ?
on uskomatonta, miksi poliisi on rötösherrojen puolella .
poliisi taitaa olla suomen mafiaa, ei tuota muuten ymmärrä.
LAITON IHMISKAUPPAHALLITUS, jota kukaan ei Suomessa, ole koskaan edes äänestänyt, käyttää nyt täysin Suomen perustuslain vastaisia, kovia VEROPARATIISITERRORISTIEN keinoja, painostaakseen ja houkutellakseen, tietämättömiä työntekijöitä RIKKUREIKSI, täysin vastoin Suomen perustuslakia ja kansainvälisiä työntekijöiden oikeuksia.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3979536-teollisuusliitto-lapwall-oy-painostaa-tyontekijoitaan-eroamaan-liitosta-ja-ryhtymaan-rikkuriksi-erosta-saa-500-euroa-ja-rikkuruudesta-puolitoistakertaisen-palkan
SUOMESSA ON LAITON ÄÄRIOIKEISTOLAINEN - VEROPARATIISITERRORISTIEN LAITON ÄÄRIOIKEISTOHALLITUS, joka on erotettava välittömästi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15509555/veropakolaisyrityksien-64-lentokonetta--kuusamoon-joulun-aikaan#comment-96078248
Siinä sitä "ilmastonmuutoksen torjuntaa" - Uusfasistit LAITTOMINE veroparatiisihallituksineen - rakentaneet nykynatsien Alppimaan, Lappiin ja Kuusamoon.
Siellä ovat joulun ajan, hyysänneet isoja sota-väkivalta-ihmiskauppa-korruptio-talous-veroparatiisirikollisia, joita lennättäneet, pelkästään Kuusamoon 64:llä koneella. Mitä lie koko Lapin aluelle tullut lentokoneita, kertokaa määrät, te joilla on lukemat niistä tiedossa.
Varmaankin sadoista lennoista on kyse - eli valtava kuormitus luonnolle ja ilmastolle, ihmisistä puhumattakaan, sillä ihmiset Suomessa, kustantavat, tuon rikollisen toiminnan hengillään ja terveyksillään. Vastikkeettomat yritys- ja maataloustuet, joita nuo miljardööri-verojenkierto-matkailuyritykset, eivät tarvitse, LAITON äärioikeistohallitus, heille siirsi.
AHNEUDELLE ALETTAVA LÖYTYMÄÄN RAJAT - TALOUSRIKOSTUTKINNAT VALTIONJOHDOSSA ALOITETTAVA. EROTTAKAA LAITON HALLITUS HETI.
https://blogit.kansanuutiset.fi/merkintoja-suomesta-ja-maailmasta/havittajakaupoissa-kenraalit-edustavat-myyjaa-ja-ostajaa/
Veroparatiisikenraalit- ja muut veroparatiisirikolliset, syytteisiin vallankaappauksesta, kansan- ja maanpetoksista VALTAKUNNANOIKEUTEEN.
NHL, KHL, Air Finland konkurssilentoyhtiön, hämärät ylilennot - jääkiekkoilijoiden kokaiininkäyttö ja veroparatiisikenraalien maanpetokselliset hävittäjäkaupat - LIITTYVÄT kaikki yhteen.
Nyt olisi poliisin ja supon aika, alkaa tutkimaan kunnolla, niitä isoimpia SOTA-VÄKIVALTA-IHMISKAUPPA-KORRUPTIO-TALOUS-VEROPARATIISIRIKOKSIA.
että tietty sisäpiiri pystyy käyttämään poliisin virkaa suorittavia viranomaisia henkilökohtaisina gangstereinaan. Tekemään käytännössä aivan samoja rikoksia kuin tietyt rikollisliigat motoristeja.
On surullista, kuinka nopeasti Suomi on luisunut näin syvän laittomuuden asteelle.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4015219-lehti-valtionyhtio-myytiin-halvalla-keskustataustaiselle-liikemiehelle-kaikki-paperit-salattiin
Siinä sitä syvää laittomuutta - johon LAITTOMAN äärioikeistohallituksen ja sen veroparatiisikenraalien sotilasjuntan aikana, on luisuttu.
Äänestäkää viisaammin tulevissa eduskuntavaaleissa.
Vihervasemmisto viljelee taas vaalivalheitaan vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa?
IHMISET JA LUONTO - OVAT VASEMMISTOLLE TÄRKEITÄ.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4021851-mielenosoittajat-pyrkivat-estamaan-tyot-dragon-miningin-sastamalan-rikastamolla
Äärioikeiston veroparatiisikenraalien sotilasjuntan, on väistyttävä.
Maanpetokselliset hävittäjäkaupat, on peruttava Valtakunnanoikeudessa.
https://demokraatti.fi/feldt-ranta-nyt-kokoomus-on-paljastanut-todellisen-vaaliasetelman-tama-se-on/
2019 Maanpetoshävittäjät ovat puupyssyjä. Järjettömän hintaisia, veroparatiisikenraalien sotaleluja.
Sodat käydään jo KYBERAVARUUDESSA - mitään maanpetoshävittäjiä, ei tarvita ainuttakaan.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4027175-pekonen-esperi-caresta-osoittaa-miten-karua-bisnes-hoiva-alalla-on
Kyse on ihmishengistä - erittäin vaarallista, on veroparatiisiterrorismi Suomessa.
Äärioikeistorikolliset ovat jo estäneet, vapaan internetin käytönkin.
H-aho natottaa ja sillä on AKTIIVILEIKKURIT ja asumistukien heikennykset, selän takana piilossa.
Nyt heitetään LEIKKURIT LEIKKURIIN - ÄÄNESTÄMÄLLÄ SUOMEN VASEMMISTOA, UUTEEN HALLITUKSEEN.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4067069-nyt-halutaan-valta-vaihtumaan-vaaliteltoilla-tunnelma-taysin-eri-kuin-nelja-vuotta-sitten
Ihmiset nyt on tosi kyseessä - haluatteko asua kotona, syödä leipää, käydä terveydenhoidossa, seuraavana neljänä vuotena ? Hyvä, menkää äänestämään Suomen Vasemmistoa.
Vaatikaa eduskunnan asettamista toimintakieltoon.
https://www.adressit.com/terrafame_talous-_ja_luontorikos_rikostutkintoihin
Veroparatiisiterroristit ovat ostaneet, Suomen eduskunnan yksityiskäyttöönsä.
Suomen perustuslailla, demokratialla ja kansalaisten oikeuksilla, ei näytä olevan enää mitään merkitystä.
KAIKKI PUOLUEET EDUSKUNNASSA, ON NÄKÖJÄÄN OSTETTU, VEROPARATIISITERRORISTIEN KÄYTTÖÖN.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ SUOMESSA - VEROPARATIISITERRORISTIT JOHTAVAT MAATAMME.
EI OLE MITÄÄN DEMOKRATIAA, PERUSTUSLAILLISTA OIKEUSVALTIOTA ENÄÄ.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄLTÄ näyttää.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3903934-koyhyytta-piti-vahentaa-tavoite-ei-ole-lahentynyt-lainkaan
Köyhiä kuolee, kuin kärpäsiä Suomessa, mutta tiedotusvälineissä näytetään vain, kuinka veroparatiisiväki mässäilee, verovaroja napaansa, viimeisimmässä Bilderberg-kokouksessaan Kultarannassa.
Niinistö on ollut ja on virhevalinta, Suomen presidentiksi. Ei reagoinut mitenkään, kun vanhusten ruumiita, kannettiin veropakolais"hoivakodeista", mutta isojen talousrikollisten kissanristiäisiin, niihin hän ja kaltaisensa panostavat, kansalaisten rahoilla ja henkien kustannuksella.