Auto ei pidä jäähdytysnesteitä ja lämmöt nousee punaiselle. Uskaltaako tällaisella ajaa viitisen kilsaa juna-asemalle ilman että on kone liekeissä. Auto on joka tapauksessa menossa paaluun joten lisävaurioiden tuleminen ei haittaa muuten.
Auto keittää uskaltaako ajaa 5 km
Sanna1111
4118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uskaltaa. Maallikon mielipide. Tuossa matkassa ei ehdi näillä säillä ylikuumentua. Ja jos ei kerran moottorin vahingoittuminenkaan haittaa..
Taksi on halvempi. Jos ei ole hinausvakuutusta, voi iskeä 200 euron lasku ja vielä siirtokulut Stenametalliin. Suosittelenkin ajamista suoraan kierrätyskeskukseen. esim tähän Stenaan, niin ei tule turhia maksuja.
Romuttamolle hakevat kyllä ilmaiseksi, kokemusta on ;)
Foorumeilta luettua: jotkut ajaneet pidempäänkin kokonaan ilman nesteitä. Eli ei se nyt niin justiinsa ole..
Toki jos itse joutuisin noin ajamaan, niin seuraisin tarkkaan lämpöjä ja pyrkisin pitämään matkat lyhyinä ja mahdollisuuksien mukaan jäähdyttelytaukoja. Ja rauhallista ajoa ylipäätään. Jos siellä ei vesi kierrä, niin aina liikennevaloissa varmaan paras pyrkiä sammuttamaan moottori.