Kauhukuva, Rinne päämisteriksi, vihreiden ja pikkupuolueiden tuella, mitä seuraa ? Hakkuukiellot metsiin, turpeesta puhumattakaan, dieselautot romuksi, lentovero, lihalle vero jne. Saisi jo riittää nämä kunnianhimoiset Suomen kurjistamistavoitteet. Päästöjen vähentämisessä Suomen pitäisi mennä maltillisesti muiden mukana eikä lähteä leikkimää mitään mallioppilasta.
JUHA SIPILÄ PÄÄMINISTERI VAILLA VERTAA !
MIETITTÄVÄÄ
31294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
laskussa,
kosolan mielisille,
tulee noutaja...
Annetaan äänestäjieen päättää tuosta komukka..
Enemmänkin Sipilän kaltaista pääministeriä emme tarvitse. Ei ole valtiomiesmäistä käytöstä ja toimintaa. Enemmän aikaa käyttää riitelyn, oman lestadiolaisveljien ajaminen asioiden eteenpäin viemiseen, kun kansan hyvinvoinnin parantamiseen.
Sipilä on useaan kertaan näyttänyt vihaavansa lapsiperheitä, vähemmän varakkaita ihmisiä, eläkeläisiä ja työntekijöitä ja naisia. Sipilällä näyttää olevan erikoinen tarve "laittaa ihmiset polvilleen ja kärsimään".
Kukaan ei ole pääministereistämme näin selvästi näyttänyt narsistisia piirteitä ulospäin.
Tämä taitaakin olla lestadiolaisuuspiireissä kasvaneille miehillä ominaisuus. Katsokaapa miten samanlaisen toimintatavan on ominut uskon eli, Suomen yrittäjien Pentikäinen. Ei neuvotella, sanellaan.
Yhteistä molemmilla on ylitse pursuava katkeruus ja sen lienee saanut aikaiseksi omassa elämässä koetut pettymykset.
Kaada omaan kuppiin vaan, suomalaisilla menee nyt hyvin että naapureita harmittaa..
Taas on plärätty ihan vimmalla ellei transsissa kepun jäsenkirjaa, kun noin pistää ylistämään. Tutustu Sipilän hallituksen leikkauksiin ja muuhun haittatörkyyn.
Lapsenlapsille kerrotaan kauhutarinoita kepusta ja sen tollosipilästä!
Tämä perussuomalaisten urheilijanainen Ritva Elomaa pääministeriksi :D
- voisi tukea urheiluakin samalla, eikä pulleuttaa itseään kuin jotkut ministerit :D
Rinne polttanut siltoja, tuskin kokoomuskaan toista kertaa myrkkyä syö..
Sipilä on pelkästään rahanahne ja vilpillinen keinottelija.
Viite:
"Juha Sipilästä tuli miljonääri valtion tuella ja härskeillä tutunkaupoilla"
https://seura.fi/asiat/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/
eikö siellä Pietarissa ole muuta tekemistä ?
Mitä sinä sitä sieltä Pietarista kyselet?
2015 vain neljässä vuodessa Suomi olikin sitten ajettu lamaan ja suomalaisille oppimestareille naurettiin päin naamaa muualla Euroopassa. Suuri Kiitos siitä vihervasemmiston räyhääjille, jotka halvaannuttivat Suomen talouden kehityksen useaksi vuodeksi,..
Ei Suomessa ole ikinä ollut mitään vihervasemmistolaista hallitusta.
Ei riitä neljä vuotta. Kyllä siinä edeltävääkin edeltävällä hallituksella oli lusikkansa sopassa.
Sipilä on tuhonnut Suomen! Se on yleislakko!
hyvinhän meillä menee, muija pääsi sahalle töihin..
Miksi valehtelet, aina ja kaikesta?
Keväällä nähdään onko kepuloisia paljonkin äänestäjiä!
Me kepuloiset olemme röyhkeitä oman edun tavoittelijoita! Emme välitä suomalaisista paitsi itsestämme!
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2018/11/04/poliisi-tutkii-mista-keskustavaikuttajien-yhdistyksen-rahat-tulivat-taustalla
Kerrankin totuus tulee suoraan ja jämäkästi kerrottua. Röyhkeitä, ehkä lievästi sanottu.
Jos Rinnettä ja Sipilää pitäisi verrata pääministeriehdokkaina, niin vaaka kallistuisi Rinteen puolelle. Sipilä on tuonut selvästi esiin autoritäärisen johtamistapansa, joka on suurin syy siihen, miksi vastakkainasettelu on lisääntynyt ja demokratia joutunut kyseenalaiseksi. Sipilän luotettavuus on myös ollut hyvin kyseenalainen koko hallintokautensa ajan, koska hän on piilotellut sidonnaisuuksiaan.
"Juha Sipilä kätki omaisuuttaan vakuutuskuoriin ja antoi asiasta sidonnaisuusilmoituksessaan ylimalkaisen selvityksen. Sijoitukset ovat sellaisia, että ne mahdollistavat osakkeiden bulvaaniomistamiseksi miellettävän järjestelyn. Sipilä olisi voinut selvittää asian heti sidonnaisuusilmoituksessaan niin, että mitään kohua ei olisi välttämättä syntynyt. Hänellä olisi ollut mahdollisuus vastata asiasta nousseisiin kysymyksiin kohun synnyttyä.
Niin hän ei tehnyt. Hän avasi asiaa kiukkuisessa blogikirjoituksessaan vasta puolitoista vuotta pääministeriytensä alkamisesta. Hänellä ei ilmeisesti käynyt mielessäkään, että salamyhkäisyys tahrasi häntä ja asetti hänen vilpittömyytensä vakavasti kyseenalaiseksi. Se mielikuva ei kiukuttelulla paremmaksi muuttunut."
Jotakin salattavaa?
https://seura.fi/isanpikajuna/2017/01/10/kyllahan-jokainen-arjessa-ymmartaa-etta-paaministeri-edistaa-lastensa-bisneksia/?shared=7326-353eedd7-1
https://seura.fi/isanpikajuna/2017/01/12/sipila-hanen-johtamansa-verkosto-valehtelee-ydinkysymys-viela-tarkeampi/?shared=7339-880496b6-1
Pallo on medialla ja kuka uskaltaa. Mutta maksaja päättä, ei toimittaja.
https://seura.fi/asiat/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/
Taitaa nämä lonkerot aika syvälle ulottuvan. Puolisolle sanoin että nyt tilataan Seura. Koskahan muuten nämä Ilta-Sanomien pari ipartaanaama herää. Heillä taitaa vaan tarkoitus olla näyttää samanlaiselta rantarosvolta kun Sipilä ja olla samaa mieltä.
Iltalehden toimittaja Tommi Parkkonen on ilmeisesti harjannut Sipilää oikein huolella, koska Sipilän ja Parkkosen välit ovat kuuleman mukaan melkoisen kehnot.
asiat sähköpostillakin..
Lopputulos: Saadaan Sipilän tilalle uus hemmo tanssiin oligarkkien pillin mukaan
Paskat dieseleistä,Sipilä romutti koko Suomen
Hyvinhän meillä menee, pidetään tämä,,,,,,,,
No mitään ette voi. Juha hoitaa homman. Kaikki tietää mutta näin edetään. Piru että tämä on hauskaa.
Ensi vuoden kateuspäivää odotellessa kiva lukea kun köyhä kansa nillittää.
Lastenraiskaajia maahan kutsuva ja vähäosaisia sekä puolustuskyvyttömiä kyykyttävä Partakarvalesta voitaisiin aivan hyvin ripustaa joulukuusen koristeeksi:
https://1.bp.blogspot.com/--qMMKlJOjF8/WG2JGUNUlTI/AAAAAAAAAw4/O_9XoP1R-I8m00sBa1ds0_sc5C_GOq7JwCLcB/s1600/Juha Sipilä Totuuden paikka Virhearvio on tehty.jpg
Sukulaisistaan nyt puhumattakaan...
Tommukkää,,,,,,
Onneksi kohta palaa rauha maahan kun valta vaihtuu ,huh,huh , johan tätä yhteiskuntaa tuhosivatkin ihan liiaksi , mummot näkee nälkää ja unohdetaan kuolemaan yksikseen johonkin koppiin ja leipäjonot kasvaa , ai,hyvin menee vai ? Johan on moraali menny pahasti vinksalleen tässä maassa.