SDP:n alamäki SAK:n lakkojen myötä alkanut

Otsikko kertoo,miten demarien kannatus vähenee ,mikäli lakot jatkuvat loppuvuoden.
Järki käteen Rinne ja kumppanit.
474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se on hyvä uutinen.nääs LASTEN kustannuksella VAALITYÖTÄ ei KÄYDÄ.

Äänestä

Nii niillä on se järki kädessä, mutta kukaan koskaan ei ole kertonut, että mitä sillä tehdään.
Hankalaa varmasti olla valokuvassa ja järki kädessä.
Työtä tekemään? Ehei, kun on hanskatkin hukassa.

Äänestä

Lakot loppuvat heti kun hallitus eroaa! Jo riittää kyykytys! Hallitus nurin!

Äänestä

SDP vain lisää kannatustaan lakoilla! Suurin osa kansaa on lakkojen kannalla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vieläehtii kirjoitti:

Otsikko kertoo,miten demarien kannatus vähenee ,mikäli lakot jatkuvat loppuvuoden.
Järki käteen Rinne ja kumppanit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu