Terve,
Aihe on minulle uusi, olen tähän asti pyrkinyt alustan säädöissä alaspäin.
Nyt kuitenkin minulla on uusi tilanne ja auto, eli erillisrungollinen lava-auto, joka on rekisteröity pakettiautoksi.
Saanko korottaa auton koria runkoon nähden? Näissä korotussarjojen myynti yms ilmoituksissa ei millonkaan puhuta mistään hyväksynnöistä. Vaaditaanko niitä?
Entäs alustan (jousien) korottaminen, täytyykö tavarat olla tuv-hyväksyttyjä, kuten esim henkilöauton madallusjousissa?
Uuden rungollisen lava-auton (pakettiauto) korotus
Rangaton
2
347
Vastaukset
- Liftkit
Saa korottaa maksimissaan 15cm alkuperäisestä.
Muutoskatsastukseen todistus mukaan, josta ilmenee että korotusosat ovat juuri ko. autoon tehtyjä. - Rangaton
Niin niin. Tuossa asiaa perkasin niin ilmeisesti max 75mm korin ja rungon väliin, sekä 75mm alusta ja renkaat.
Täytyykös tuollaiset korin korotus palat, olla tai alustakaan enään mitään tuv-hyväksyttyjä, riittää vain että on joku valmistajan lappo että on ko. autoon tarkoitetut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329