Kirjautumispakko ja vihapuheen kitkentä. Siinäpä ne tärkeimmät. Hyvää viikonloppua! 🤗
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15444407/hyvat-sisallot-esiin-vihapuheelle-vahemman-tilaa
Suomi24:n uudet tuulet
9
322
Vastaukset
- tuikata-karvat-tuli
Not siinä karvasa polttaa vihapuheillaan suomalaisia kohtaan.
- TolohviNot.ti
HOHHOHHOOO ja nötkött paraskin vihapuheenpitäjä , kirjoittelija. Hyvvää matkaa sinne minne ei aurinko paista...
- voiaikojvoitapoja
Mielenkiintoiseksi tämän "vihapuheen" jota ei ole laissa tarkasti määritelty antaa väljyydessään tulkintamahdollisuuksia kulloinkin vallitsevan mielipidesuuntauksen hyväksi.
Nykyään ei vihapuhepoliisit,media,oikeuslaitos tuomitse kantasuomalaiseen varsinkaan valtavirrasta poikkeavaan ,kohdistuvaa vihapuhetta,uhkailua,törkyviestejä.Jos näin tapahtuu asian pitää olla erikoisen raskauttava.
Olemme tasa-arvoisia,toiset ovat vain tasa-arvoisenpia kuin toiset.- larvaton-kuusi
Taikamattoset ovat larvattomiä, niinkuin noitten tapoihin kuuluu kantaa päitään kainalossaan.
- Not_not
On ollut kuin Polpot. Näillä pastoilla. Harrastanut ajojahtia kohdistuen yksilöihin, yllyttänyt ja kopioimalla terroria harrastanut. Sananvapaus ei ole sitä että loukkaa toista, olemalla "besserwisser".
- totuuseimuutu
Totuus ei pala tulessakaan joten se on aivan vatun sama, jos suut tukitaan.
Tulette sen huomaamaan - etäisyyttä-hilluntaan
Vieras kulttiduudet pitää putsata joukoistamme ja tyynin, jotta niin suomi pysyy sivistyneenä asuinpaikkana, huuhaa hillujat on syrjäytettävä ja näitten toimista pysytään kaukana.
- pientä_rajaa
Joo ei kirjotustairottomia houkkia tänne!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017433
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?804998- 794849
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522679
- 402576
- 482229
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840