Palkat ovat kivoja

On hyvä, että miehen euro on euro ja naisen euro 80 senttiä, niin pysyy marssijärjestys.
5249
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niimpä!

2Äänestä

Noinhan se ei ole . Samasta työstä on sama palkka . Naiset ovat kehitelleet ajatuksen että eri töiden arvostus pitäisi olla sama . Siis kaikki työ olisi samanarvoista palkkauksessa . Tämä on liitossa meillä jo tiedostettu.

Äänestä
  • Aloittaja

    Sinä olet väärässä herra

    Äänestä

  • Mielipiteesi on väärä.

    Äänestä

  • Tuo toimii kommunistisessa järjestelmässä missä työ otetaan rennosti. Mitä järkeä on raataa samalla palkalla jonkun laiskan pellen kanssa josta ei ole kuin haittaa työnteolle ja lisärasitus itselle? Tämä koskee tietenkin molempia sukupuolia tasapuolisesti. Palkka sen mukaan mihin pystyy se on selvä asia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarkkoboi99 kirjoitti:

On hyvä, että miehen euro on euro ja naisen euro 80 senttiä, niin pysyy marssijärjestys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu