Suomen suurin ongelma

Monen maan ongelmana on terroristit mutta Suomen suurin ongelma on viranomaiset , tuhoten laiminlyönteineen ihmisiä ja perheitä .
Vuosia jatkuneiden törkeiden virkarikoksien uhrina väitän että Suomessa tehdään enemmän virkarikoksia kuin muita rikoksia ja että viranomaisten kaikki aika menee rikoksien suunnitteluun ja toteuttamiseen .
9397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ota vaan lääkkeesi säännöllisemmin!

Olet harhojen ja suhteellisuustajuttomuuden vallassa.

Äänestä
  • (Vuosia jatkuneiden törkeiden virkarikoksien uhrina väitän että Suomessa tehdään enemmän virkarikoksia kuin muita rikoksia ja että viranomaisten kaikki aika menee rikoksien suunnitteluun ja toteuttamiseen .)

    Tämä on valitettavasti täyttä totta, itsekkin uhrina ollut vuosikymmeniä. Ei olisi työtä viranomaisilla jolleivat he itse niitä hankkisi käyttäen viattomia kansalaisia pelinappuloinaan. Tämä on erittäin sairas yhteiskunta. Suomessa saa tehdä mitä vain rikoksia jotka kohdistuu järjestelmään valittuun uhriin eikä kukaan siihen puutu. Kornia siinä on se että yhteiskunnan ns. lainvalvojat yms. eivät olekaan lainvalvojia vaan niitä rikollisia... Suomessa viedään ns. nahkakin valituilta mutta katuojaankaan ei päästetä koska ei voida siten tehdä sitä kaikkein tärkeintä eli tuhota aivotoimintaa sekä ruumista...

    Äänestä

  • Kenellä on harhoja ja tajuttomuutta ?
    Luuletko että jos minä syön lääkkeitä niin viranomaiset ei tee rikoksia ?

    Äänestä

Poliisi ja valvontaviranomaiset ovat koko viranomais-sirkuksen pellejä , tuhoten laiminlyönteineen virkarikoksien uhrien ihmisoikeudet ja lainsuojan .

Äänestä

Viranomaiset ovat virattomia.

Äänestä

Viranomaisen tärkein tehtävä on rehellisen kansalaisen kiusaaminen. Saamen uutisissa kerrottiin tapauksesta, jossa viranomainen yritti purattaa talon katon, koska se oli 40cm liian korkea!!!
Ylipäätään säätelyä ja kyttäystä on niin paljon ja siihen käytetään niin paljon rahaa, että Suomen talous ei tätä kestä. Omallakin pihalla on muutama autonrengas ja laudanpala, niin jo ilmestyi lappu postilaatikkoon, jossa vaadittiin pihan siistimistä. Painukoon omasta puolestani sellainen viranomainen työttömyyskortistoon, jonka tehtävänä on kytätä mitä veroja maksava kansalainen säilyttää OMALLA tontillaan. Ei tällaista vainoa tarvita mihinkään.

Äänestä
  • Yleensä viranomainen käy katsomassa pihan kunnon vasta kun naapurit ovat useita kertoja pyytäneet käymään, kun muuten pihan haltija ei asiaa ymmärrä.

    Äänestä

"muutama autonrengas ja laudanpala" kyllä ne ei ihan pienestä lappuja lähettele, joten tunnusta vaan, että koko piha on täynnä rojua, oma silmä siihen tottuu ja pidemmän päälle se alkaa näyttämään jopa kauniilta. Hamstraus on sairaus josta voi parantua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lainsuojaton kirjoitti:

Monen maan ongelmana on terroristit mutta Suomen suurin ongelma on viranomaiset , tuhoten laiminlyönteineen ihmisiä ja perheitä .
Vuosia jatkuneiden törkeiden virkarikoksien uhrina väitän että Suomessa tehdään enemmän virkarikoksia kuin muita rikoksia ja että viranomaisten kaikki aika menee rikoksien suunnitteluun ja toteuttamiseen .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu