Rasismi vähenee reilusti 140 iq pointsin jälkeen

Killtäväkulli

Näin se on. Tästä alle porukka on rasistista koska tuntevat alemmuutta muita kohtaan.

Koska en ole rasisti rakastan kaiken maalaisia naisia.

14

426

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukkelman

      Yli iq140:n ihmiset eivät ole rasisteja vaan maahanmuuttokriitikoita.

    • Itseasiassa yli 140 äo:n omaavat ovat niin harvinaisa ettei heidän mielipiteensä mitään ratkaise.

      Elämme idioottien hirmuvallassa.

    • Älyköt ajattelevat asioita kylmän loogisesti..


      Ei kukaan älykäs ihminen pidä tätä mamu meininkiä mitenkään järkevänä.

      • väärinsullataas

        Kirjaviisaat ajattelevat "kylmän" loogisesti, älykkäät taas omaavat mielikuvitusta ja kyvyn nähdä asioita monelta kantilta eikä vain omasta mututuntumastaa, ilman niitä ei keksittäisi mitään. Mutta mitäpä sinä nyt tietäisit kummastakaan, kirjaviisaudesta tai älykkyydestä.


      • väärinsullataas kirjoitti:

        Kirjaviisaat ajattelevat "kylmän" loogisesti, älykkäät taas omaavat mielikuvitusta ja kyvyn nähdä asioita monelta kantilta eikä vain omasta mututuntumastaa, ilman niitä ei keksittäisi mitään. Mutta mitäpä sinä nyt tietäisit kummastakaan, kirjaviisaudesta tai älykkyydestä.

        Tiettyjä asioita pitää ajatella kylmästi ja suuren kaavan mukaan..

        Suvakit menee "mututuntumalla"...

        Tunnustellu yhtä mutua ja nyt ne haluaa kaikki mutut eurooppaan.. :D


    • Suvakithan ne tuntee alemmuutta..

      Suorastaan palvovat tummaihosia ja haluavat sekarotuisia mukuloita.


      Kunnon suvakin mielestä valkoinen rotu pitää tuhota.


      Suvakkien tunnusmerkit on viha omaa ihonväriä, kansalaisuutta, seksuaalista suuntautumista kohtaan.

      • Kaikki toosat on sisältä saman värisiä. Kyntömies ei vakoaan valkkaa, eli älä rutise.


      • RajatAuki

        Toi suvakit on kyllä ihan virheellinen sana, eihä ne suvaitse rasisteja eivätkä persujuntteja ollenkaan.


      • RajatAuki kirjoitti:

        Toi suvakit on kyllä ihan virheellinen sana, eihä ne suvaitse rasisteja eivätkä persujuntteja ollenkaan.

        Eivätkä suvaitse aasialaisiakaan...


    • nihhhhhhhhhhhh

      Koko rasismi-käsitettä käyttävät lähinnä aivopestyt main stream-typerykset, joiden keskimääräinen ÄO tuskin yltää edes 120 pisteeseen millään keskihajonnalla.

      Eikö vaan voitaisi puhua yksinkertaisesti "rotuennakkoluuloista", joita esiintyy kaikenrotuisilla ihmisillä, ei pelkästään "sivistymättömällä" valkoihoisella ns. white trashilla?

    • hienoahienoa

      Äo kertoo lähinnä siitä, miten hyvin ja nopeasti osaa ratkoa matemaattis-geometrisiä palikkatestejä. Ei se kerro mitään siitä , miten hyvin osaa esim. käytännössä soveltaa oppimiaan asioita. Itse olen huomannut, että monet korkean äo:n ihmiset ovat äärimmäisen sinisilmäisiä monenkin asian suhteen ja ovat todella auktoriteetti-uskovaisia ja eivät koskaan osaa kyseenalaistaa "virallista totuutta". Heillä on usein siis älyä, muttei viisautta. Nuo kaksi asiaa eivät todellakaan korreloi keskenään. Ei siis kannata uskoa kaikkea mitä älykäs ihminen sanoo, vaikka kuinka älykäs olisikin. Jos puhuu teoreettis-teknisistä asioista, niin sitten ehkä kannattaa uskoa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18064
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      4942
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4587
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4500
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4310
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      59
      4190
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      3783
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3445
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      34
      2716
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2439
    Aihe