Etsin Oikeaa tietoa Pittsburgin terroriteosta. Valitettavasti Oikea Media ei ole kirjoittanut aiheesta mitään. Onko tähän jokin aivan erityinen syy?
Mistä saisin tietoa?
13
207
Vastaukset
- selvä.juttu
Valtamediasta. Hörhökkien ykkösprofeetta Juha Ahvio on julkaissut blogissaan vaihtoehtoversion joka on kylläkin kuin hourulasta. Ja tällä kertaa edes Oikea Media ei Ahviota yksinkertaisesti kehtaa siteerata.
On nimittäin liian Hapokasta. Oikean Median lukijakunta ei ole sentään kauttaaltaan kajahtanutta kuten Ahvion ja Patmoksen ydinkannattajat joten tällä kertaa Oikea Media on tehnyt toimituksellisen linjauksen ettei näitä Ahvion houreita ole syytä huomioida lainkaan.
Oikea Media jatkaa uutisointiaan entisellä linjallaan kuten kyseistä tapausta ei olisi tapahtunutkaan. Ei jokaista pikku-uutista sentään ryhdytä julkaisemaan.- melkoista.tekstiä
Kommentit Ahvion blogiin ovat kyllä sekoilua vailla estoja. Edustavatko nuo kommentit keskiverto Ahvioa fanittavan ihmisen järjenlahjoja?
- viimeinen.tuomio.2
Johtuu ihan siitä, ettei OM:n "toimituksessa" ole yhtään henkilöä, joka osaa kirjoittaa synagoogan oikein hakuriville. Ainoa, joka siihen pystyi kirjoitti sitten paikkakunnan väärin eli "Pitspörin synagooga."
Ja siitäkin, että Oikea Media julkaisee vain mielipiteitä omien sanojensa mukaan. Kellään ei ole ollut iskusta mielipidettä?
- sensuuri.iskee
torre12 kirjoitti:
Ja siitäkin, että Oikea Media julkaisee vain mielipiteitä omien sanojensa mukaan. Kellään ei ole ollut iskusta mielipidettä?
Ei ole haluja käsitellä koko asiaa. Ei ole mitään keinoa sälyttää näitä kahta tekoa "vihervasemmiston" piikkiin, se Oikeassakin Mediassa sentään ymmärretään toisin kuin Ahvio joten asia vain vaietaan kuoliaaksi.
- hyvä.esimerkki
Tällaista on "vaihtoehtomedian" linja. Se on kuin Pravdasta, sensuuri toimii ja vain valikoiduista asioista uutisoidaan ja niistäkin valikoidusti.
Oikean Median vaikeneminen asiasta onkin esimerkki kuinka "vaihtoehtomedia" todellisuudessa toimii ja millaista uutisointi olisi mikäli valtamedia olisikin tällaista "Oikeaa Mediaa." Kunnon Neuvostomeininkiä olisi luvassa.Perinjuurin kummallista on se, että luultavasti uskonnollisten patamooses lukijoista ei ole seurannut uutisia yli kolmeenkymmeneen vuoteen.
Toistuvasti Pandoran lipas aukeaa ja sieltä tulee vieteriukko, joka liputtaa Neuvostoliitto sitä sun tätä.
Se oli noin 1990 kun neukkula räjähti käsiin ja oligarkit ja ortodoksit anastivat rahan ja vallan.
Taitaa olla siten mitä heikonpi valtio on niin sitä vahvemman johtajan (diktaattorin) kansa valitsee - valitettavasti.epikuros kirjoitti:
Perinjuurin kummallista on se, että luultavasti uskonnollisten patamooses lukijoista ei ole seurannut uutisia yli kolmeenkymmeneen vuoteen.
Toistuvasti Pandoran lipas aukeaa ja sieltä tulee vieteriukko, joka liputtaa Neuvostoliitto sitä sun tätä.
Se oli noin 1990 kun neukkula räjähti käsiin ja oligarkit ja ortodoksit anastivat rahan ja vallan.
Taitaa olla siten mitä heikonpi valtio on niin sitä vahvemman johtajan (diktaattorin) kansa valitsee - valitettavasti.Ilman valtamediaa tietomme olisi vajavaista.
Kaikki voisi vaikuttaa jopa ihanalta.torre12 kirjoitti:
Ilman valtamediaa tietomme olisi vajavaista.
Kaikki voisi vaikuttaa jopa ihanalta.Ehkä olen liian naiivi kun pidän, että HS ja Yle on ranking-listani yläpäässä kun kyse on tiedontarjonnasta.
Aihe on hiukan kiusallinen koska sylttytehdas on äärioikeistossa ja uhrit juutalaisia ja molemmat ryhmät vahvasti Oikean Median fanituslistalla.
- Vastuullista.viestintää
Ylestä ja Hesarista on hyvä aloittaa. Aamulehti ja Turun Sanomat voivat myös olla hyv lähde.
Mielestäni laadukasta englanninkielistä mediaa edustavat The Guardian ja New York Times.
- viimeinen.tuomio.2
Oikea Media luottaa Breitbartiin ja Puolimatkam teorioihin jopa Raamattua enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131574Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2641559- 1321199
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1231101- 83787
- 164720
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168711Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala405608- 52582
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52525