jumala ei maksa veroja

jumalaverolle

Koska jumala ei tuota mitään.

10

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumala on tuottanut kaiken hyvän, mitä maailmankaikkeudessa on. Ilman Jumalaa ei olisi maailmankaikkeutta, ei ihmisiä, eläimiä, kasveja, ei rakkautta, ei tiedettä eikä mitään muutakaan.
      Kaikesta tästä meidän kuuluisi maksaa veroa Jumalalle ja antaa varojamme evankeliumin viemiseksi kaikille kansoille, jotta kaikki saisivat kuulla, kuinka hyvä ja rakastava Jumala on.

      • kylläkirjaa

        Miksi vihaat ateisteja?


      • Jumalan pitäisi maksaa siis valmisteveroa, koska on kailen luonut. Herra eli ulosottomies saavuttaa Jumalankin, lain käsi on pitkä


    • kumma.on.tosiaan

      Jumala on loiseläjä, verenimijä. Kirkollisveroa vaan vaatii, vaikka ei itse edes vastaa rukouspyyntöihin.

      • näin.se.vaan.on

        Jumala tosiaan kerää verorahat ja elää niillä Herroiksi.


    • 12____13

      Jumala ei maksa verottajia, koska verottaja ei kykene viemään Jumalalta mitään. Jos voisi, tekisi ihan varmasti niin, koska verottajan ahneudella ei ole rajaa.

    • Kirkkokaan ei maksa veroja, eikä kirkko tuota mitään.

    • turhaa.touhua

      Jumala ei maksa edes vaivaa.

      • verovelvollinenjumala

        Mutta sinut pakotetaan maksamaan.


      • turhaa.touhua
        verovelvollinenjumala kirjoitti:

        Mutta sinut pakotetaan maksamaan.

        Niin ja moni muu. Se on uskomattoman surullista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3477
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      10
      2890
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      61
      2468
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2115
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1880
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      4
      1829
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      38
      1679
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1551
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1093
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1070
    Aihe