Vihreät haluavat maahan rajoittamattomasti pakolaisia ja väittävät silmät kirkkaina että monikulttuurisuus on rikkaus, mutta en tunne ainuttakaan Vihreää joka olisi muuttanut maahanmuuttajalähiöön siitä rikkaudesta nauttimaan. Vihreät myös hokevat, että pitää kantaa vastuu milloin mistäkin.
Tehdäänpä sitten niin, että pakotetaan Vihreät kantamaan vastuu kun se ei ilmeisesti . Pakotetaan ne asumaan maahanmuuttajalähiöissä väittämänsä rikkauden keskellä ja pakotetaan ne yksin maksamaan pakolaisten ylläpito, mukaanlukien kaikki poliisitoimen ja oikeuslaitoksen kulut, myös postuumisti. Aidataan alueet ja laitetaan kunnon vartiointi niin ettei Vihreä vahingossa pääse vastuuta pakoon. Pitää kantaa vastuu. Sanoilla on seuraamuksia.
Tehdäänpä sitten niin, että pakotetaan Vihreät kantamaan vastuu kun se ei ilmeisesti . Pakotetaan ne asumaan maahanmuuttajalähiöissä väittämänsä rikkauden keskellä ja pakotetaan ne yksin maksamaan pakolaisten ylläpito, mukaanlukien kaikki poliisitoimen ja oikeuslaitoksen kulut, myös postuumisti. Aidataan alueet ja laitetaan kunnon vartiointi niin ettei Vihreä vahingossa pääse vastuuta pakoon. Pitää kantaa vastuu. Sanoilla on seuraamuksia.
Vastaukset 14
Vanhimmat
*kun se ei ilmeisesti vapaaehtoisesti onnistu.
Vihreät ovat Suomessa häviävät luonnonvara!
Vihreiden ympäristövastuun käsitys?
Kehitusmaiden jengi teollisuusmaihin on takuuvarma keino nopeuttaa rajusti maapallon tuhoutumista elinkelvottomaksi. Toisaalta, kysehän saattaa olla vaietusta pitkän tähtäyksen suunnitelmasta jonka tavoitteena on maapallon väestön romahdusmainen lasku jolloin harvat henkkiin jääneet saatuttavat vähemmän.
Vihreille ja vasurille on yhteistä se, etteivät ne kumpikaan vaivaa päätään sillä mistä rahat ja pitemmän päälle mistä luonnonvarat.
10 000 muslimi miestä on saanut oleskelu luvan
Asunnot heille maksaa N 2 miljardia euroa
Mistä rahat otetaan
Suomalaisten verorahoista tietenkin.
"Me Valmistustekniikkaa ja Tuotantotaloutta lukeneet,meillä oli ihanne ryhtyä yrittäjäksi tai Tehtaan johtajaksi.Me jouduttiin ottaan vastuu ihanteemme rahoituksesta,sosialipuolta lukeneilla ei liene ollut Tuotantotaloutta oppiaineena,ei käsitystä kuka maksaa heidän ihanteensa maailman KELAna toimimisesta.Nyt ajat on pahemmat kuin 70-L kun opiskelin"
Kommentoi moniko vihreistä on edes ollut kipeästi tarvittavaa ulkomaanvaluuttaa suomeen tuovissa tehtaissa,tai edes töissä koskaan?
Vihreiden ja muiden kiihottajien palkkapussista. Pitää kantaa vastuu. Sanoilla on seurauksia.
Opinnäytetyössä lipsautetaan asioita julki.
Alkuperäiskielen tunnistaminen ulkomaalaisen henkilön identifioinnissa
https://www.theseus.fi/handle/10024/153787
10 000 muslimimiestä ei voi olla väärässä.
... suomalaiset ovat idiootteja!
Suomalaiset ovat tolkun ihmisiä.
Sanonta kuuluu, että poikkeua (persut) vahvistaa säännön.
Suvakki ei omaa kansaansa rakasta.
Valhe ja vaikeneminen kukoistavat Suomessa: opettajat vaikenevat rauhattomuudesta kouluissa (lapset kertovat totuuden kotona), poliisi vaikenee rikoksista, virkamiehet vaikenevat haittamaahanmuuton kalleudesta, hallitus vaikenee 100 miljardin alijäämästä, hoitajat vaikenevat vanhusten huonosta hoidosta, sanomalehtitoimittajat vaikenevat totuudesta potkujen pelossa.
Muistan kuinka katainen ja urpilainen aikoinaan puhui vastuun ottamisesta ja kreikan pelastamisesta. katainen vain unohti sanoa että vastuun oottajat ja vastuun kantajat on ihan kaksi eri ihmisryhmää.