Olen seurannut sarjaa alusta saakka ja suurimmaksi osaksi ollut erittäin mielenkiintoisia jaksoja. Nyt kun alkoi tämä uusi kausi naistohtoreineen, olen yrittänyt seurata mutta suoraansanottuna on aika tylsää menoa. Naistohtorissa sinällään ei vikaa, mutta ärsyttää kun joko tuputetaan jotain tasa-arvo/rasismivalistusta kurkusta alas tai muuten jaksot on kuin jostain leipääntyneen hollywood-käsikirjoittajan loppuunkuluneesta kynästä kaikkine kliseineen. Mutta silti näen ylistystä joka puolella minne katsonkin. Olenko minä jotenkin kummallinen, vai onko kaikki muut hypänneet niin täysillä LGBT-junaan ettei muulla juuri väliä?
Doctor Who
4
101
Vastaukset
- Whoops
Esitettiinköhän tätä aikoinaan aluksi maksullisilla kanavilla. Ainakin netissä mainitaan MTV3Scifi - ja BBC Prime -kanavat?
- sarjadiggari
Nämä on uusia jaksoja. Kun Briteissä on jaksojen ensiesitys sunnuntaina, sama jakso näkyy Yle.areenassa maanantaiaamuna ja telkkarissa torstaina.
Ja kaikki tämän vuosituhannen jaksot ovat tulleet ihan Yleltä (kaikki on Areenasta tallennettuna koneelle).
- Whoops
Okei. Joskus meidän TV:stä näkyi BBC Prime kanava jonkun aikaa, 2000-luvun puolella joka tapauksessa ja silloin seurasin jonkun aikaa tätä sarjaa mutta en valitettavasti muista tarkkaan ottaen mitkä vuodet olivat kyseessä. YLE:llähän sitä toki on esitetty nykyvuosina useinkin.
- Anonyymi
Get Woke, Got Broke kävi melkein tohtorillekin. Onneksi Russell T Davies palaa ohjaimiin, joten ehkä tulevissa kausissa doctor who:sta tulee taas katsomisen arvoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751390Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521076Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51775
- 65744
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62727Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39708Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627